نمایش 1–12 از 66 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 9 24 36
بستن

آوای رستاخیز

۱۴۰,۰۰۰ ریال
آوای رستاخیز آوای رستاخیز، نمایشنامۀ کمدی‌تراژدی آرتور میلر، به دنبال پاسخ برای پرسشی ژرف است: اگر عیسی مسیح در جهان امروز ظهور می‌کرد چه اتفاقی رخ می‌داد؟ در کشوری نامشخص در آمریکای لاتین ژنرال فلیکس باریوز پیشوای فراری انقلاب را دستگیر کرده است. شایعاتی مبنی بر اینکه این مبارز انقلابی با خود معجزاتی به همراه داشته، وجود دارد. ژنرال قصد به صلیب کشیدن او را دارد و حق پخش زندۀ تلویزیونی آن به قیمتی گزاف به شبکه‌ای آمریکایی فروخته شده است... آوای رستاخیز روایت بنیاد اخلاقی متزلزل انسان امروز در عصری اشباع‌شده از رسانه‌هاست. نویسندۀ مرگ فروشنده با جان بخشیدن به شخصیتی که مسیح را یادآور می‌شود کمدی سیاه خود را در دنیای مدرن شکل می‌دهد. میلر با نگاه نافذش دست روی موضوعاتی می‌گذارد که برخاسته از شناخت عمیق او از جهان و انسان‌هاست. آوای رستاخیز را شیما الهی به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 109 صفحه منتشر کرده است.
بستن

آیلین

۲۸۰,۰۰۰ ریال
ناشر کتاب : شمشاد /****/ مولف کتاب : آتوسا مشفق /****/ مترجم کتاب : مهدی موسوی /****/ گروه بندی کتاب : رمان خارجی /****/ قطع کتاب : رقعی /****/ نوع جلد کتاب : شمیز /****/ تعداد صفحات کتاب : 338 صفحه /****/ شابک کتاب : 9782000632603 /****/ نوبت چاپ کتاب : 1تاریخ تجدید چاپ1397-06-27 /****/ سال چاپ کتاب : 1396 /****/ وزن کتاب : 315 گرم /****/ کد کتاب : 62663-3030 /****/ قیمت پشت جلد کتاب : 280000
بستن

اتاق جیکب

۱۹۵,۰۰۰ ریال
اتاق جیکب رمان اتاق جیکب که از جمله آثار مهم ادبیات مدرن است، به شیوه‌ای مبهم حول زندگی جیکب فلندرز می‌گردد و او را از روی بیانات دیگران به تصویر می‌کشد. شخصیت جیکب، یادآور کوچک‌ترین برادر ویرجینیاست که سال 1906 در حادثه‌ای درگذشت. سرگذشت قهرمان داستان چیزی نیست که بر حسب تاریخ یا شرح حوادث نقل ‌شده باشد. نویسنده در صدد است به ‌کمک شخصیت جیکب، نسل جوان انگلیسی را از خلال جریان طبیعی زندگی به خواننده بشناساند و به این منظور، مشاهده و روایت دوستان و نزدیکان و کسانی را که به‌ نحوی با او آشنایند، مورد توجه قرار می‌دهد. این رمان از آغاز تا پایان، آبستن احساس دلتنگی و حسرت برای چیزی است که دیگر وجود ندارد. اتاق جیکب، سومین رمان ویرجینیا وولف، نخستین بار در سال 1922 منتشر شد. وولف در نگارش این رمان از شیوه‌های سنتی روایت فاصله می‌گیرد و به‌ شیوۀ سیلان ذهن که يكی از روش‌های نوین روايت داستان است، روی می‌آورد. اتاق جیکب را سهیل سمّی به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 208 صفحه منتشر کرده است.
بستن

اتاق-قرمز

۱۵۰,۰۰۰ ریال
اتاق-قرمز اتاق قرمز مجموعه‌داستانی شامل شش داستان کوتاه مهیج است که همگی مثل اغلب آثار ادوگاوا رانپو، فضایی معمایی و فانتزی دارند. در داستان کوتاه «اتاق قرمز» از این مجموعه، اتاقی قرمزرنگ محل گردهمایی‌های عده‌ای است که برای هم داستان‌هایی غریب تعریف می‌کنند. شبی یکی از اعضای جدید، ماجرای قتل‌هایی را که خود مرتکب شده است، می‌گوید و هیجانش را از ارتکاب این قتل‌ها شرح می‌دهد... نشر چترنگ که پیش از این با انتشار رمان شکار و تاریکی، ادوگاوا رانپو، نویسندۀ سرشناس ژاپنی را به بازار کتاب ایران معرفی کرده بود، اینک کتاب دیگری را از همین نویسنده با نام اتاق قرمز منتشر کرده است. گفتنی است که نشر چترنگ از همین نویسنده رمان مارمولک سیاه را نیز با ترجمۀ محمود گودرزی در نوبت چاپ دارد. ادوگاوا رانپو با نام اصلی هیرائی تارو، از سال 1922 تا اندکی پیش از مرگش در سال 1965 به نوشتن مشغول بود. رانپو تأثیرگذارترین نویسندۀ ادبیات پلیسی در ژاپن است. او بنیاد نویسندگان آثار معمایی را در ژاپن تأسیس کرد. هر سال در ژاپن جایزه‌ای به نام «رانپو» از سوی این بنیاد به نویسندۀ بهترین داستان پلیسی اهدا می‌شود. اتاق قرمز را محمود گودرزی به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 119 صفحه منتشر کرده است.
بستن

اجاره‌نشین‌ها

۱۸۰,۰۰۰ ریال
اجاره‌نشین‌ها اجاره‌نشین‌ها همگی ساختمان را ترک کرده‌اند و اگر هری لسر، نویسند‌ه، اسباب ببندد لونسپیل دیگر برای خراب کردن ساختمان مشکلی ندارد. هری تا فصل آخر کتابش را تمام نکند آرامش و سکوت خانه‌اش را رها نمی‌کند؛ درحالی‌که لسر فکر می‌کند تنها ساکن ساختمان است، صدای ماشین تحریر نویسنده‌ای سیاه‌پوست او را به یکی از واحدها می‌کشاند. این مهمان ناخوانده با خود ماجراهایی را به همراه می‌آورد که خط داستان به کلی تغییر می‌کند. برنارد مالامود در طی سی و هفت سال زندگی هنری خود برندۀ جوایز متعدد از جمله پولیتزر و جایزۀ ملی آمریکا شد و به پاس یک عمر دستاورد هنری از سوی آکادمی ملی هنر و ادبیات مدال طلا دریافت کرد. مالامود در اجاره‌نشین‌ها داستان نویسنده‌ای را روایت می‌کند که مشغول نوشتن داستانی دربارۀ یک نویسنده است. متافیکشن یا فراداستان مالامود روایتی متفاوت برای مخاطبان خود فراهم کرده است. اجاره‌نشین‌ها را میلاد شالیکاریان به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 178 صفحه تومان منتشر کرده است.
بستن

از روی جلد

۲۸۰,۰۰۰ ریال
از روی جلد کمیسر برونتی قهرمان سری چند‌جلدی رمان‌های دونا لئون این‌بار وارد ماجرایی می‌شود که در قلب دنیای کتاب‌ها و ادبیات رخ می‌دهد. از روی جلد روایت کتاب‌هایی ارزشمند است که از کتابخانه‌ای در ونیز به سرقت می‌رود. کارکنان کتابخانه تردیدی ندارند که سارق محققی آمریکایی است، ولی داستان به سادگی‌ای که به نظر می‌رسد نیست. برونتی برای آشکار کردن حقیقتی مخوف ناگزیر گریزی به گذشته می‌زند... دونا لئون همواره به دلیل شخصیت‌پردازی منحصربه‌فردی که شخصیت‌های داستانش را برای مخاطبان ملموس می‌کند، زیبایی‌ای که در پرداخت صحنه به کار می‌برد و بی‌پروایی‌اش در کندوکاو سیاست، اخلاقیات و فرهنگ معاصر ایتالیا مورد توجه بسیاری در سراسر جهان بوده است. از روی جلد را سبا هاشمی‌نسب به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 300 صفحه منتشر کرده است.
بستن

اعمال انسانی

۱۷۰,۰۰۰ ریال
اعمال انسانی داستان در قلب کشتار جمعی گوانگجو در 1980 اتفاق می‌افتد، هنگامی که ژنرال چان دوهوانفرمان سرکوب خونین شورش دموکراتیک را صادر کرد. روایت از نگاه چند شخصیت که قربانی و شاهد ماجرا بوده‌اند بیان می‌شود. رمان با مرگ پسربچه‌ای به نام دونگ‌هو آغاز می‌شود. داستان به خاطرات، حس گناه، شرح‌حال بازماندگان، آنچه از گوانگجو به خاطرسپرده‌اند و تأثیری که هنوز پس از گذشت سال‌ها بر زندگی آن‌ها سایه افکنده می‌پردازد. هان کانگبرندۀجایزۀبین‌المللی من بوکر برای رمان گیاه‌خوار در سال 2016 است. کتاب اعمال انسانی او، برندۀ جوایز متعدد و از کتب پر فروش و بحث‌برانگیز، کتابی‌ است بدون محدودیت زمانی و تصویری شاعرانه از رویدادی تاریخی که بازتابش هنوز احساس می‌شود. اعمال انسانی را علی قانع به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در200 صفحه منتشر کرده است.
بستن

افشاگر

۳۵۰,۰۰۰ ریال
ناشر کتاب : یوبان /****/ مولف کتاب : جان گریشام /****/ مترجم کتاب : قاسم کیانی مقدم /****/ گروه بندی کتاب : رمان خارجی /****/ قطع کتاب : رقعی /****/ نوع جلد کتاب : شمیز /****/ تعداد صفحات کتاب : 440 صفحه /****/ شابک کتاب : 9.78601E+12 /****/ نوبت چاپ کتاب : 1 /****/ سال چاپ کتاب : 1396 /****/ وزن کتاب : 465 گرم /****/ کد کتاب : 57465-3030 /****/ قیمت پشت جلد کتاب : 350000
بستن

الماس‌ها ابدی‌اند

۲۲۵,۰۰۰ ریال
الماس‌ها ابدی‌اند الماس‌ها ابدی‌اند چهارمین اثر ایان فلمینگ، نویسندۀ انگلیسی، است که ماجراهای جیمز باند، مأمور 007 سرویس مخفی بریتانیا را روایت می‌کند. در این داستان، باند مأمور می‌شود عاملین قاچاق الماس از معادن سیرالئون به آمریکا را پیدا کند. او برای پیش بردن تحقیقاتش، خود را یکی از اعضای گروهی خلاف‌کار جا می‌زند، به آمریکا می‌رود و مخفیانه به دستۀ آن‌ها نفوذ می‌کند... الماس‌ها ابدی‌اند در زمان انتشار، نقدهای مثبتی دریافت کرد و در سال 1971 اقتباسی از آن به کارگردانی گای همیلتون و با بازی شان کانری بر پردۀ سینماها رفت. با وجود اینکه سال‌ها از خلق جیمز باند و ماجراهایش می‌گذرد، ذره‌ای از جذابیت آن‌ها برای مخاطب کاسته نشده است و هرساله دست‌مایۀ اقتباس‌های مختلف سینمایی قرار گرفته‌اند. داستان‌های باند در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ قرار دارند و تا کنون بیش از صد میلیون نسخه از آن‌ها در سرتاسر جهان به فروش رفته است. در سال 2008 ر /**/ وزن کتاب : امۀ تایمز، فلمینگ را چهاردهمین فرد در فهرست پنجاه نویسندۀ برتر بریتانیا از سال 1945 معرفی کرد. گفتنی است سری فیلم‌های جیمز باند، با فروش جهانیِ بیش از پنج میلیارد دلار، از نظر فروش در جایگاه دوم فیلم‌های ادامه‌دار قرار دارد. الماس‌ها ابدی‌اند را محمدهادی سالارورزی به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 300 صفحه منتشر کرده است.
بستن

اندرس قاتل ومعنای هرآنچه هست

۳۳۰,۰۰۰ ریال
اندرس قاتل ومعنای هرآنچه هست ماجرا از یک هتل درب‌وداغان در جنوب استکهلم آغاز می‌شود؛ جایی که در آن پنج هزار کرون گم شده است. بدتر اینکه پول‌ها مال اندرس‌قاتل، آدمکشِ ساکن اتاق شمارۀ هفت است. پر پرسون، مسئول پذیرش هتل، می‌خواهد سرش به کار خودش گرم باشد و تصمیم ندارد به دست اندرس‌قاتل کشته شود. یوهانا کیالندر، که خودش را زورکی در هتل جا کرده، کشیشی ازکاربیکارشده است که از هفتۀ پیش دیگر کشیش‌نشینی هم ندارد، اما درست در همین لحظه دو چیز در چنگ اوست: پاکتی حاوی پنج هزار کرون و یک ایدۀ محشر... اندرس‌قاتل و معنای هرآنچه هست، ماجرای دو آدم زیرک و پول‌دوست است و یک قاتل خشن. در لا‌به‌لای ورق‌های این کتاب مشخص می‌شود که آیا این‌دو می‌توانند اندرس‌قاتل را تبدیل به کارخانۀ پولسازی کنند یا سر خودشان به باد می‌رود. نویسندۀ کتاب، یوناس یوناسون، که داستان‌نویسی را دیر آغاز کرد، خیلی زود به شهرت رسید. او را صاحبِ نوعی جدید از ادبیاتِ طنز می‌دانند. شخصیت‌های کتاب‌های او به دور از تیرگی، خشکی و عبوسی معمول قهرمانان رمان‌های اسکاندیناوی هستند. اندرس‌قاتل و معنای هرآنچه هست، رمانی طنزآلود است که به‌ اندازۀ دیگر رمان پرفروش یوناسون، پیرمردی صدساله‌ که از پنجره بیرون پرید و ناپدید شد، مخاطبانش را به خنده وامی‌دارد. این کتاب اثری است سرراست، خواندنی و مفرح که با تخیلی غنی و به شکل هوشمندانه‌ای ابلهانه، شخصیت‌های عجیب و دوست‌داشتنی‌اش را در ماجرای حماقتشان دنبال می‌‌کند. اندرس‌قاتل و معنای هرآنچه هست یک ماجرای پرگره است که به ما یادآوری می‌کند هیچ‌وقت برای شروعی دوباره دیر نیست. هیچ‌وقت دیر نیست که بفهمیم در زندگی چه چیزی واقعاً اهمیت دارد. میلاد شالیکاریان رمان اندرس‌قاتل و معنای هرآنچه هست به قلم یوناس یوناسون را به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 392 صفحه منتشر و در اختیار دوست‌داران ادبیات قرار داده است.
بستن

بتمن آغاز می‌کند

۱۴۰,۰۰۰ ریال
بتمن آغاز می‌کند بروس وین، شخصیت محوری فیلم بتمن آغاز می‌کند، در زمان کودکی در چاهی می‌افتد. پس از اینکه دسته‌ای از خفاش‌ها به طرفش هجوم می‌آورند، ترس از خفاش همواره در وجودش باقی می‌ماند. مدتی بعد، هنگامی که بروس و پدر و مادرش به خاطر ترس او از خفاش‌ها از سالن اپرا خارج می‌شوند، دزدی مسلح به آن‌ها حمله می‌کند و والدین بروس را می‌کشد. بروس که خود را در این ماجرا مقصر می‌بیند، تصمیم می‌گیرد که قدرت ترسش را بر ضد شروران به کار گیرد... نشر چترنگ فیلم‌نامۀ بتمن آغاز می‌کند را همراه با استوری‌بورد آن به چاپ رسانده است و جلدهای بعدی سه‌گانۀ شوالیۀ تاریکی را نیز در /**/ نوبت چاپ کتاب : دارد. بتمن آغاز می‌کند در سال 2005 روی پردۀ سینماها رفت. این فیلم نهمین فیلم پرفروش جهان در آن سال شناخته شد. منتقدان نیز از آن استقبال کردند و بسیاری آن را بهترین فیلم‌ ابرقهرمانانۀ تاریخ دانستند. بتمن آغاز می‌کند توانست نامزد دریافت جایزۀ اسکار بهترین فیلم‌برداری و سه جایزۀ بفتا شود. نولان که با ساخت فیلم‌هایی چون یادآوری، میان‌ستاره‌ای و تلقین از موفق‌ترین فیلم‌سازان قرن حاضر به شمار می‌رود، با بتمن آغاز می‌کند قواعد جدیدی برای سینمای ابرقهرمانی تعریف کرد. بتمن آغاز می‌کند را امیرعطا جولایی به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 172 صفحه منتشر کرده است.
بستن

بچه‌های بهشت

۱۷۰,۰۰۰ ریال
بچه‌های بهشت شخصیت محوری فیلم فرانسوی بچه‌های بهشت، زنی زیبا به نام گارانس است که در نمایش کارناوال کار می‌کند. چهار تن به این زن علاقه‌مند می‌شوند: بازیگری جوان به نام لومتر، یک بازیگر پانتومیم به نام دوبورو، دزدی به نام لاسه‌نر و اشراف‌زاده‌ای به نام دومونته‌ری. گارانس هر چهار تن را می‌پذیرد اما... بچه‌های بهشت، از زمان نمایشش در سال 1945 تا به امروز، جايگاه خود را به‌ عنوان بزرگ‌ترين فيلم تاريخ سينمای فرانسه حفظ كرده است. روزنامۀ گاردین دربارۀ این فیلم می‌نویسد: «بچه‌های بهشت برای سینمای دهۀ 30 فرانسه همچون بربادرفته برای سینمای آمریکا بود.» گفتنی است فیلم‌نامۀ بچه‌های بهشت نامزد دریافت جایزۀ اسکار بهترین فیلم‌نامه در سال 1947 شد. کتاب بچه‌های بهشت شامل زندگی‌نامۀ مارسل کارنه و ژاک پره‌ور، معرفی بچه‌های بهشت در فرهنگ سینما به قلم ژرژ سادول، گفت‌وگو با مارسل کارنه و ژاک پره‌ور و فیلم‌نامۀ بچه‌های بهشت می‌شود. بچه‌های بهشت را غلامرضا صراف به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را در 276 صفحه منتشر کرده است.