علمی و دانشگاهی

گزارش کاستی‌ها و کمبودها در دانشگاه‌ها را داریم

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی سخنانی در جمع ائمه جماعات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: نماز جماعت نماد، شعار و نشانگر اسلام، توحید واخلاص است و نماینده همه عبادت‌هاست.

وی ادامه داد: رسالت نماز جماعت رسالت بسیار مهمی است. رسالت انبیاء، اولیا، پیشوایان و بزرگانی همچون امیرالمومنین و امام حسین علیه السلام است. نشان دادن، در معرض چشم قرار دادن و علنی کردن نشانه های دین است و در همین راستا وظایف شخصی و اجتماعی‌ای که امام جماعت دارد، جدی و سنگین خواهد شد.

رستمی اضافه کرد: در بحث نماز جماعت تراز آن هم در دانشگاه‌ها و به خصوص در دانشگاه های علوم پزشکی اقتضائات، نکات و اهمیت‌هایی وجود دارد که این مسئله بر همه برنامه ریزان فرض می‌کند تا با دقت و توجه به اهمیت موضوع برنامه‌ریزی کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: هر محیطی که در ان نماز جماعت برگزار شود، محیط ارزشمندی است، اما برخی محیط ها حساسیت بالاتری دارند، مانند محیط هایی که علمی هستند و جمع نخبگان جامعه در آن حضور دارند، یا محیط‌های دانشگاهی که در آن جمعیت جوان، جویای دانش و پرتحرک حضور دارند و یا محیط های درمانی که در آن بیماران،کادر درمانی و پزشکان هستند. لذا ما می‌بینیم دربخش های مرتبط با دانشگاه‌های علوم پزشکی ویژگی‌هایی وجود دارد که اهمیت کار را سنگین می‌کند و از این جهت برنامه ریزی برای به جا آوردن شرایط و لوازم این امر مهم سنگین خواهد بود.

 وی در ادامه با اشاره به شرایط حساس کشور گفت: در این شرایط رسیدن به شاهراه فراخ مهیا شدن برای حقیقت‌های بزرگ و برای فضاسازی، زمینه سازی و مقدمه سازی برای طلوع خورشید ولایت عظما به تعبیری که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم دارند، بسیار اهمیت دارد.

رستمی ادامه داد: شاید اتفاقات این روزها برای کسانی که اهل تامل و دقت هستند، نشانه‌هایی از عبور از این گردنه ها و و مسیرهای مهم و تعیین کننده، است. امروز به برکت اسلام، انقلاب و عزتی که خدا به این ملت قیام کرده عنایت کرده ما شاهد هستیم که نظام جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در حال رقم زدن و تحلمیل نظمی جدید در منطقه و در ورای منطقه است.

وی ادامه داد: کسی تصور نمی‌کرد روزی برسد که برای کشوری مثل آمریکا با آن همه ادعا، آن هم بعد از  فروپاشی شوروی چنین اتفاقی رخ دهد. امروز علیرغم همه سختی‌ها، فشارها، تحریم‌هایی که وجود دارد و علیرغم همه ضربه‌ها و آسیب‌هایی که دشمن تلاش کرد به ملت به پاخواسته ما بزند و همچنین بلاهایی که سر کشورهای که به ملت ایران توجه می‌کنند، آوردند و علیرغم این همه نامردی ها آنچه اتفاق می افتد پرفروغ شدن لحظه به لحظه چراغ روشنی‌بخش دنیای تاریک مادی‌گرایی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا و توقیف کشتی انگلیسی توسط نیروهای قدرتمند ایران گفت: هیچ کسی تصور نمی کرد یک زمان آمریکا و جبهه وابستگان به آنها و در کل نظام سلطه ضربه‌هایی به این شدت بخورد و سرعت پاسخگویی نداشته باشند.

رستمی در ادامه با اشاره به حمله یمن به تاسیسات نفتی عربستان؛ یادآور شد: نیروهای یمنی که از انقلاب اسلامی الگو گرفته‌اند با قدرت در مقابل ظلم عربستان اقدام به مقابله‌ به‌مثل کردند و می‌بینیم که حامیان آمریکا هر روز شکست جدیدی را می‌پذیرند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه خطاب به ائمه جماعت دانشگاه‌ها گفت: مخاطبین ما در مجموعه هایی که شما عزیزان در آن توفیق اقامه نماز  جماعت را دارید در معرض سخت ترین هجمه های فکری، روانی و اندیشه‌ای جبهه شیطان قرار دارند و اگر غفلت و بی توجهی نسبت به آن ها اتفاق بیفتد ممکن است بسیاری از نشانه‌های روشن را در مقابل چشم‌ این مخاطبان نادیدنی کنند و موهومات را تبدیل کنند به واقعیت و آنها را به نابودی برسانند.

وی تصریح کرد: تحریم ها و فشارهای دشمنان همه برای این است که مردم حرکت مردم به سمت معنویت و حاکمیت حق در کشور و در دنیا را متوقف کنند و مردم را از ادامه حرکت منصرف کنند. تمام تلاش‌های دشمنان برای ناامید کردن مردم و برای سلب اعتماد عمومی و فرسایش سرمایه اجتماعی این ملت است و تلاش می‌کنند در باور، فرهنگ و سبک زندگی مردم و تمام سرمایه های معنوی مردم را مورد هجمه قرار دهند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خطاب به ائمه جماعت دانشگاه‌ها گفت: مخاطبین شما کسانی هستند که دسترسی آسان به فضای مجازی و به قالب های مختلفی که جریان دشمن در آن حضور گسترده‌تری دارند لذا کار شما بسیار حساس‌تر، پر اجرتر و ارزشمندتری است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه‌ها گفت: در مسئولیتی که ائمه جماعت دانشگاه دارند اخلاص بسیار شرط است و اگر غفلتی صورت گیرد آسیب‌ها و مشکلات بسیاری ایجاد خواهد شد. اینجا است که حساسیت کار چه در این شرایط و چه در فراهم آوردن سایر شرایط یک نماز جماعت طراز و مطلوب، نماز جماعت با نشاط، نماز جماعت جذاب، نماز جماعت حل کننده مشکلات محیط،  نماز جماعت توجه کننده به مسائل و محیط اجتماعی و … مشخص می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.