علمی و دانشگاهی

چالش‌های فراروی نظام آموزشی، راهکارهای علمی و خلاقانه می‌خواهد

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالله جاسبی، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و نام شهدای دانشجو و دانش‌آموز میهن اسلامی‌مان و تقارن آن با سال تحصیلی جدید گفت: دستیابی به عزت، تعالی، پیشرفت و توسعه پایدار کشور با عقلانیت و از مسیر جامعه دانش‌محور فراهم می‌گردد و هیچ مزیت و ثروتی در هزاره سوم بالاتر از دانایی محوری و عقلانیت نیست.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی که بیش از ۵۰ سال از عمر خود را وقف توسعه آموزش عالی کشور کرده است به دانش‌آموزان و دانشجویان توصیه کرد که همواره به احسان، اکرام و احترام به والدینشان پایبند باشند و با ادب و احترام، حرمت و منزلت معلمان دلسوز و اساتید مبرز خود را پاس دارند و قدردان زحماتشان باشند و با انگیزه، اشتیاق، ایمان، تعهد، عزم جزم و همت راسخ، درس خواندن را در اولویت قرار دهند.

وی از معلمان دلسوز و اساتید فرهیخته نیز درخواست کرد که اخلاق حسنه، تواضع و فروتنی را سرلوحه رفتارشان قرار دهند. زیرا همین رفتارهای پسندیده همانند دانه‌هایی است که جوانه‌زده و سال ها بعد ثمر می‌دهد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تعالی و پیشرفت فردای جامعه را به وفاق و تعامل معلمان و اساتید و تلاش و همت آینده‌سازان میهن اسلامی‌مان برای خلق آینده‌ای درخشان و سرشار از امید و آبادانی و سرافرازی کشور وابسته دانست و از آنان خواست که در انتظار فردا متوقف نشوند و آینده کشور را به بهترین نحو ممکن بسازند.

دکتر جاسبی تصریح کرد: مسائل و چالش‌های فراروی امروز نظام آموزشی کشور، راهکارهای خلاقانه، علمی و نوآورانه می‌طلبد و با روزمرگی و فرسودگی نمی‌توان بر حل مسائل پیچیده فائق شد.

وی از مسئولان آموزشی، روسای دانشگاه‌ها و متولیان مرتبط خواست که دانش‌آموزان و دانشجویان را گران‌ترین امانت دانسته و در حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان و دانشجویان، برقراری زمینه‌های نشاط و شادابی و سلامت روحی و جسمی، ارتقای علمی و اعتلای فرهنگی آنان برنامه‌ریزی هدفمند و اجرایی داشته باشند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر جاسبی با اشاره به نقش مؤثر و برجسته معلمان، فرهنگیان و اساتید در خلق سرمایه‌های انسانی ارزشمند برای کشور، خواستار برنامه‌ریزی جامع مسئولان مرتبط برای رفع دغدغه‌های برحق آنان و پاسداشت شأن و منزلت معلمان و اساتید شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه از درگاه خداوند متعال برای همه دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید؛ در سایه برنامه‌های مترقی اسلام و اندیشه‌های اسلامی، سالی سرشار از بهروزی، سلامتی و سعادت توأم با معنویت و اخلاق‌مداری مسألت نمود و ابراز امیدواری کرد که در سایه‌سار تلاش مجدانه و خالصانه فرهنگیان و دانشگاهیان، مسیر آبادانی، سرافرازی و عظمت کشور شتاب مضاعفی داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.