علمی و دانشگاهی

همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه اصفهان در ماه‌های آینده

سید کمیل طیبی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سومین دوره کنفرانس سه جانبه “انتقال دانش” با همکاری سه دانشگاه اصفهان، فرایبورگ آلمان و دانشگاه استراسبورگ فرانسه ماه آینده در فرایبورگ برگزار می‌شود. هدف این کنفرانس تنها ارائه مقاله و سخنرانی نیست، بلکه بیشتر همتایابی همکاران علمی است. 

وی افزود: این کنفرانس که با شرکت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، بر تسهیل راه‌های همکاری تمرکز دارد. همکاری دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، اقتصاد، علوم انسانی و … که از قبل تعیین شده، انجام می‌شود. 

مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه این دوره کنفرانس با هدف همکاری دانشگاه‌ها در پروژه‌های تحقیقاتی مشترک برای دوره‌های آینده برگزار می‌شود، ادامه داد: جنبه‌ دیگر این همکاری مبادله دانشجو، توافق دانشجوی مشترک در زمینه رساله دکتری است. 

طیبی در مورد دیگر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه اصفهان، تصریح کرد: همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه با چند کشور هدف از جمله فرانسه، کره، چین و روسیه مطرح است. توافق‌ها در فرانسه با دانشگاه‌های سوربن، استراسبورگ، پاریس سیزده و پاریس هفت در رشته‌های مختلف فنی و گردشگری است. 

وی افزود: همچنین توافقی برای برگزاری دوره‌های مشترک آموزش در رشته‌های گردشگری و هتلداری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال انجام است و راه‌اندازی این رشته‌ها به یک یا دو سال آینده موکول شده است. 

مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه اصفهان در خصوص همکاری دانشگاه اصفهان با چند دانشگاه کشور کره‌، گفت: نشست هفتم این همکاری در اواخر آذر ماه، با حضور یک موسسه علمی سیاست‌گذاری اقتصادی کره‌ برگزار خواهد شد. این نشست علمی با مجموعه‌ای از موسسات، انستیتوها، دانشگاه‌های کره‌ و دستگاه‌های داخلی است که برنامه‌ریزی نشست بر عهده دانشگاه اصفهان است. 

وی خاطرنشان کرد: دیگر همکاری دانشگاه اصفهان با دانشگاه استراسبورگ فرانسه در زمینه اقتصاد بین‌الملل در مقطع دکتری است که به طور مشترک از سال آینده آغاز خواهد شد. این دانشگاه از جمله همکاران دانشگاه اصفهان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.