علمی و دانشگاهی

همکاری‌های علمی با دانشمندان برجسته جهان اسلام افزایش می‌یابد

به گزارش ایسنا، بنیاد مصطفی (ص) با هدف تقویت ارتباط دانشجویان و دانشمندان جوان با دانشمندان برجسته جهان اسلام، در نظر دارد طرح فرصت‌آفرینی همکاری داوطلبانه را در هفته اعطای جایزه مصطفی (ص) اجرا کند.

حوزه‌های همکاری در این طرح شامل ایجاد فرصت تعامل با دانشمندان برجسته در همراهی با مهمانان خارجی، مشارکت در فعالیت‌های رسانه‌ای و پوشش این رویداد بین‌المللی و همکاری در برگزاری رویدادهای علمی و فناوری هفته اعطای جایزه مصطفی (ص) است. از شرایط لازم برای داوطلبان می‌توان به فارغ‌التحصیلی در سطوح تحصیلات تکمیلی دانشگاه، تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی، عربی و یا فرانسه، حداقل سن ۲۲ سال اشاره کرد.

علاقه‌مندان واجد شرایط می‌توانند از طریق تکمیل فرم مربوطه در وب‌گاه step.mstfdn.org تا تاریخ ۳۰ شهریورماه آمادگی خود را کنند.

«نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در کشورهای اسلامی»  از رویدادهای آن هفته است که به‌ منظور ایجاد فضای همکاری و تعامل بین متخصصان و دانشمندان کشورهای اسلامی برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

طرح فرصت‌آفرینی همکاری داوطلبانه، ضمن تبیین گفتمان علم و فناوری و توسعه شبکه ارتباطات دانشمندان جهان اسلام، به زمینه‌سازی برای ایجاد هم‌افزایی و توسعه همکاری‌های علمی می‌پردازد و زمینه توسعه فعالیت‌های علمی و فناورانه را در کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی مهیا خواهد کرد.

ششمین نشست استپ از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه در دانشگاه‌های صداوسیما، علوم پزشکی تهران، الزهرا (س)، امام صادق(ع) و صنعتی شریف با حضور بیش از یکصد دانشمند برجسته، مسئولان و فعالین حوزه‌های علم و فناوری از کشورهای مختلف جهان با تمرکز بر حوزه‌های مختلف سلامت، آب و انرژی، ارتباطات علم، بانوان و علم و فناوری، تامین مالی علم و فناوری برگزار می‌شود.

بر اساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری رییس جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری‌نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.