علمی و دانشگاهی

مارک زاکربرگ به دیدار ترامپ رفت

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، مارک زاکربرگ رئیس فیس‌بوک در کاخ سفید با رئیس جمهور آمریکا و همچنین با برخی سناتورها در مورد آینده اینترنت و قوانین آن صحبت کرد.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، زاکربرگ با تلاش برای آرام کردن قانونگذاران در وضع مقررات سخت‌تر برای اینترنت و وادار کردن سیستم‌هایی مانند فیس‌بوک برای سخت گیری بیشتر با بزرگترین منتقدین خود دیدار کرد.

وی همچنین از این فرصت استفاده کرد تا دیدگاه خود را برای تنظیم مقرراتی متعادل برای ​​اینترنت اعلام کند.

این شبکه اجتماعی طی سالهای گذشته مورد توجه بسیاری قرار گرفته و حواشی زیادی نیز از جمله قصور در حفظ حریم خصوصی کاربران، امنیت انتخابات و تبلیغات اطراف آن مشاهده شده است. همین یک ماه پیش بود که کمیسیون تجارت فدرال(FTC) شروع به تحقیقات در مورد مالکیت اینستاگرام و واتس‌اپ توسط این شرکت کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که پیش از این فیس‌بوک را به ضد محافظه کاری متهم کرده بود با انتشار عکسی در حساب توییتر خود نوشت: ملاقاتی خوب با مارک زاکربرگ از فیس‌بوک در دفتر بیضوی، امروز. دفتر بیضوی(Oval Office) نام دفتر و محل کار رئیس جمهور آمریکا است.

هنوز مشخص نیست که در کاخ سفید چه گذشته است، اما فیس‌بوک گفت که زاکربرگ ملاقات سازنده و خوبی با رئیس جمهور داشته است. با این وجود نمایندگان مجلس سنا با وجود این ملاقات پا پس نکشیدند و “جاش هاولی” سناتور جمهوری خواه از میسوری، زاکربرگ را به فروش اینستاگرام و واتس‌اپ دعوت کرد تا ثابت کند که در تحقق هدفش جدی است. چرا که فشارهای فزاینده‌ای از طرف مسئولان و قانون‌گذاران بر شرکت‌های فناوری بزرگ وجود دارد که متهم به از بین بردن رقابت و تسلط بر این صنعت هستند.

“ریچارد بلومنتال” سناتور دموکرات از کنتیکت گفت که با زاکربرگ در مورد شکست‌های مکرر صنعت فناوری در محافظت از امنیت انتخابات و حفظ حریم شخصی مصرف کننده صحبت کرده است.

هر دو سناتور از منتقدان فیس‌بوک هستند و بابت جریمه 5 میلیارد دلاری این شرکت از FTC سوال کرده‌اند، چرا که این جریمه را با توجه به بزرگی و ثروت فیس‌بوک کافی نمی‌دانند.

البته تور زاکربرگ در اینجا تمام نشد و در ادامه با کمیته دادگستری که گوگل و فیس‌بوک را به دلیل سخنان تفرقه افکنانه آنلاین و خشونت با انگیزه نژادی در اوایل سال جاری نقره داغ کرد، دیدار کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.