علمی و دانشگاهی

لزوم جدی گرفتن حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری در مراسم اختتامیه دومین دوره آموزشی تشکیلاتی طرح شهید شهریاری که عصر روز گذشته (سه‌شنبه، 26 شهریور) در لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بعد از ۴۰ سال حرکت خود را ادامه می‌دهد و تمام نشده است، اظهار کرد: تحولاتی که در جهان رخ می‌دهد زمینه تحقق انقلاب حضرت امام عصر(عج) است.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران  را یک عالم دینی با دست خالی آغاز کرد، امام خمینی(ره) درحقیقت یک استاد بود که چند ویژگی مهم داشت، اندیشمندی و متفکر بودن به معنای واقعی از ویژگی‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی بود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: امام خمینی(ره) در سال ۱۳۰۰ هجری شمسی وارد قم شدند و استارت قیام علیه حکومت پهلوی را زدند و تا سال ۱۳۴۱ بیش از ۱۰ کتاب مهم و تأثیرگذار در این راستا نوشتند.

کلانتری ادامه داد: جدیت در آموزش و تدریس از دیگر ویژگی‌های امام راحل بود که با تربیت بیش از ۵۰۰ شاگرد بزرگ‌ترین انقلاب جهان را بنیان نهاد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به پژوهش و تحقیق اهمیت می‌داد، یادآور شد: امام خمینی(ره) در پژوهش، حوزه علم، مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جهان و ایران به‌روز بود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را با تفکر خالصانه بنیان نهاده است، یادآور شد: امروز در یک گام جدید هستیم و فصل جدیدی آغاز شده که اگر استاد بخواهد نقش‌آفرین باشد باید ویژگی امام را داشته، انقلابی بوده و سواد خود را افزایش دهد.

کلانتری ادامه داد: استاد انقلابی باید در حوزه تحصیل، تحقیق، پژوهش و اخلاص سرآمد و اطلاعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به‌روز داشته باشد و دانشجو را به حرکت وادارد.

وی تشریح کرد: حرف اول را در اسلامی بودن دانشگاه استادان می‌زنند که تحقق دانشگاه اسلامی از آرمان‌های امام و رهبری است و نخستین مسئولیت رسیدن به این آرمان و آرزو استادان انقلابی هستند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: امکانات و ظرفیت نیروی انسانی قوی و بزرگی در دانشگاه آزاد وجود دارد و با زیرساخت‌های خوب که از بسیاری کشورهای دنیا جلوتر هستیم، باید به‌دنبال محتوا دادن قوی به دانشگاه و دانشجو باشیم.

کلانتری اضافه کرد: گامی که در زمینه حجاب و عفاف در دانشگاه آغاز شده، باید جدی گرفته شود، حجاب  و عفاف و پاکدامنی حکم الهی است و باید به تکلیف و قانون عمل کنیم.

وی با بیان اینکه ارکان دانشگاه با تمام وجود دستورالعمل را اجرا می‌کنند و در این راستا موفق خواهیم بود، افزود: بدون‌شک فضای دانشگاه اسلامی باید اسلامی باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.