علمی و دانشگاهی

لزوم بهره‌گیری مناسب از پژوهشگاه مواد و انرژی در شرایط کنونی

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود برومند در این مراسم اظهار کرد: پژوهشگاه مواد و انرژی ایران ظرفیت‌های فراوانی دارد و لازم است اعضای هیئت علمی این پژوهشگاه به کمک صنعت بیایند.

وی با بیان اینکه از ظرفیت‌های پژوهشگاه مواد و انرژی در شرایط کنونی باید به خوبی استفاده کرد و تهدیدها را ناکام گذاشت، افزود: این پژوهشگاه در صورت هم‌افزایی و همکاری می‌تواند به جایگاهی در کشور دست یابد که هرکس بخواهد مشکل خود را در این حوزه حل کند، به این پژوهشگاه مراجعه کند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۸۰ دانشگاه، ۲۶ پژوهشگاه و ۱۹۳ مرکز رشد مورد حمایت وزارت علوم قرار دارند، متذکر شد: تلاش‌ها بر این است که منابع را در جایی اختصاص دهند که می‌توانند بیشترین آورده را داشته باشند؛ بنابراین در چنین شرایطی مجبوریم بیشتر از گذشته تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کشور با هجمه اقتصادی مواجه است و در این شرایط همه باید دست به دست هم بدهیم و مشکلات را مرتفع کنیم.

برومند افزود: صنایع کوچک و بزرگ در زمینه واردات مواد اولیه و قطعات مشکل دارند و باید تلاش کنیم این مواد را در داخل کشور تولید کنیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در آئین تودیع و معارفه رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی ایران، از تلاش‌ها و خدمات دکتر محمدتقی صالحی، رئیس سابق این پژوهشگاه قدردانی و دکتر علیرضا خاوندی به عنوان رئیس جدید این پژوهشگاه معرفی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.