علمی و دانشگاهی

ظرفیت نوآوری و فناوری دانشگاه را دو برابر می‌کنیم/فارغ التحصیلان ما یک بعدی نیستند

به گزارش ایسنا، دکتر سید احمد معتمدی در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: این دانشگاه جزء قدیمی ترین دانشگاه های کشور به شمار می رود و  قدمت یکی از فاکتورهای مهم در حوزه های علمی است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های دانشگاه‌های پلی تکنیک این است که علم را به صورت کاربردی تر دنبال می‌کنند و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز از این قاعده مستثنی نیست و این رویه را دنبال می‌کند.

دکتر معتمدی عنوان کرد: از جمله شاخصه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیاسی و اجتماعی بودن فارغ التحصیلان است بنابراین فارغ التحصیلان ما یک بعدی نیستند و بیشترین مدیران کشور فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.این در حالی است که دانشگاه های بزرگ دنیا نیز به بحث مدیریت و فعالیت های اجتماعی می‌پردازند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برنامه راهبردی این دانشگاه گفت: براساس این برنامه قرار است دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ جزء ۱۰۰ دانشگاه‌های برتر دنیا شود و به عنوان دانشگاه نسل سوم فعالیت کند.در عین حال که هم‌اکنون نیز این دانشگاه در ۴ رتبه بندی مطرح دنیا شرکت می‌کند و رتبه های خوبی را کسب کرده است.

وی افزود: دانشگاه نسل سوم دانشگاه هایی هستند که در چرخه اقتصادی و توسعه کشور نقش بسزایی دارند. ما این موضوع را هدف قرار دادیم تا بتوانیم فارغ التحصیلان کارآمدتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه فارغ التحصیلان این دانشگاه باید در کنار تحصیل مهارت های لازم را داشته باشند،تاکید کرد: در بحث نوآوری طی ۵ سال گذشته ظرفیت دانشگاه حدود ۱۰ برابر افزایش یافته و در سال تحصیلی جدید برنامه داریم ظرفیت نوآوری و فناوری دانشگاه را دو برابر کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر معتمدی در پایان با بیان اینکه دانشجویان جدید الوورد باید موضوع درس خواندن و پایه قوی را مورد توجه قرار دهند، خاطرنشان کرد: برخی از خانواده ها به دانشجویان مانند دوران دانش آموزی نگاه می‌کنند اما باید بدانند که دانشجویان بزرگ شده و وارد جامعه شده اند. برخی از خانواده ها نیز کاملا دانشجویان رها می کنند که این موضوع نیز برای دانشجویان مشکل ایجاد می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.