علمی و دانشگاهی

طرح مفهومی ابرکشتی تفریحی سازگار با محیط زیست + فیلم

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، تاکنون این شرکت تنها طرح مفهومی این کشتی را ارائه کرده است و بنابر گفته‌ها انها قصد دارند یک ابر کشتی تفریحی توسعه دهند که علاوه بر طراحی فوق العاده زیبا و نفسگیر، سازگار با محیط زیست است چرا که این کشتی تفریحی ۳۷ فوتی (۱۱۲ متر) نیروی خود برای حرکت را توسط هیدروژن مایع به دست می‌آورد و این به ان معناست که این کشتی به جای آلودگی تنها آب انتشار می‌دهد.

این ابر کشتی تفریحی که “آکوآ” (Aqua) نام دارد،  ۵ عرشه بزرگ با فضای کافی برای ۱۴ مهمان ، یک سالن بدنسازی ، استودیوی یوگا ، اتاق زیبایی ، سالن ماساژ و استخر آبشارمانند خواهد داشت و ۳۱ خدمه نیز در این کشتی مشغول به فعالیت خواهند بود. اما ویژگی جالب و منحصر به فرد کشتی نکاتی که ذکر کردیم نیست بلکه این موضوع است که کشتی مذکور دارای دو مخزن با عایق خلاء ۲۸ تنی خواهد بود که برای حفظ پایدار هیدروژن مایع در دمای -۲۵۳ درجه سانتیگراد (-۴۲۳.۴ درجه فارنهایت) طراحی شده‌اند که در پشت شیشه تقویت شده برای ایمنی قرار خواهند گرفت. هیدروژن مایع یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۷۸۳ است. شکل ظاهری این ترکیب، مایع بی‌رنگ است؛ و خاصیت سرمازایی بالایی دارد، و از سرد کردن هیدروژن تا دمایی نزدیک به صفر مطلق (۲۷۳- درجه سانتی گراد) بدست می‌آید. هیدروژن از طریق نوع خاصی از سلول سوختی که آن را به الکتریسیته تبدیل می کند ، پمپ می شود و تنها آب را به جای آلودگی های سوختی به اقیانوس منتقل می‌کند.

این مخازن می‌توانند قدرت را تا حداکثر ۴ مگاوات تقسیم کرده و به دو موتور پیشرانه ۱ مگاواتی و دو محرک کمانی ۳۰۰ کیلو وات برای مانورهای سخت‌ کمک کنند. یک باتری ۱.۵ مگاوات ساعتی نیز به عنوان بافر عمل می‌کند و دسترسی فوری به برق الکتریکی کشتی را تأمین می‌کند و در صورت لزوم توسط سلول سوختی شارژ می‌شود.

این کشتی با وجود منبع سوخت جدید ، قادر به رسیدن به ۱۷ گره (۳۱ کیلومتر بر ساعت) است و با هر بار سوختگیری قادر به طی کردن  ۳۷۵۰ مایل (۳.۷۵ کیلومتر) مسافت خواهد بود. گره که به آن گره دریایی نیز می‌گویند واحدی برای سنجش سرعت است. علامت مخفف آن در مکاتبات kn یا kt است. گره معمولاً در ناوبری کاربرد دارد. هر گره برابر ۱۸۵۲ متر در ساعت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.