علمی و دانشگاهی

ضرورت تنظیم سند تربیتی برای دانشگاه آزاد

به گزارش ایسنا، محمد مهدی طهرانچی در دومین دوره آموزشی و تشکیلاتی طرح شهید شهریاری، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب با جمعیت حدود ۳۵ میلیونی ۱۷۰هزار دانشجو وجود داشت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۸ درصد جمعیت کشور دانشجو است و نباید از این ظرفیت غفلت کنیم زیرا دشمنان در خارج از مرزهای ایران اسلامی از این فرصت و ظرفیت، سوءاستفاده خواهند کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: برای دانشگاه آزاد باید سند تربیتی دانشگاه تنظیم و اجرا شود، باید دانشگاه آزاد با معیار اسلامی باشد.

طهرانچی با بان اینکه رکن و اساس دانشگاه به استاد است و دانشگاه باید ظاهر خود را با سیاست‌گذاری صحیح و برنامه‌ریزی حفظ کند، خاطرنشان کرد: در آموزش و پرورش ما از ۱۸ سالگی تربیت تمام می‌شود نادرست است زیرا جوان باید تا ۲۱ سالگی تربیت شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اساتید دانشگاه در تربیت دانشجویان سه نقش دارند و دانشجویان را باید برای آموزش اسلامی و حضور در اجتماع اسلامی  و شغلی که با مفاهیم اسلامی همراه است تربیت کنند.

طهرانچی در پایان با بیان اینکه حاکمیت ارزش‌های اخلاقی و موازین اسلامی در نظام آموزش عالی ضروری و لازم است، خاطرنشان کرد: اساتید دانشگاه‌ها نقش کلیدی دارند و باید با مسائل کشور درگیر شوند و نقش اساتید فراتر از تعلیم مسئله تربیت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.