علمی و دانشگاهی

شرکت “اوبر” آزمایش خودروهای خودران را بار دیگر از سر گرفت

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت “اوبر” اعلام کرده آزمایش اتومبیل‌های خودران را در دالاس انجام خواهد داد اما وسایل نقلیه فقط در “حالت دستی” (manual mode) حرکت خواهند کرد.

این اولین سری از آزمایش خودروهای خودران این شرکت پس از تصادف سال گذشته یکی از خودروهای خودران این شرکت در آریزونا با یک زن و کشته شدن آن فرد است.

سال گذشته یک زن ۴۹ ساله در آمریکا در جریان تصادف با یک خودروی خودران شرکت “اوبر” کشته شد و پس از آن اوبر تردد آزمایشی همه خودروهای خودران این شرکت را در آمریکا و کانادا متوقف کرد.

“دارا خسروشاهی”، مدیرعامل ایرانی تبار اوبر سال گذشته با صدور بیانیه‌ای گفت: این خبر به طور باور نکردنی‌ غم انگیز است. ما به خانواده این قربانی فکر می‌کنیم و با مقامات پلیس محلی همکاری می‌کنیم تا دریابیم چه اتفاقی افتاده است.

اوبر امیدوار است این بار بتواند نقشه‌های با کیفیت بالا تهیه کرده و سناریوهایی برای ایجاد شبیه سازی در یک مسیر آزمایشی ایجاد کند و اصول خود را اصلاح کند و از روش‌های نوینی استفاده کند تا آزمایشات موفقیت آمیز باشند.

“آستین گیت” (Austin Geidt ) رئیس استراتژی ای.تی.جی اوبر گفت: شهر دالاس همیشه گزینه خوبی برای ما بوده است. دالاس همچنین به ما این فرصت را می‌دهد تا انواع مختلفی از شبکه جاده‌ای را برای فناوری خودروهای خودران خود کشف کنیم.

زیرساخت‌های مدرن شهر ، الگوهای منحصر به فرد از ترافیک ، ویژگی‌های جاده و آب و هوا اطلاعات جدیدی را ارائه می‌دهد که می‌تواند بسیار به ما کمک کند.

تیم اوبر از این اطلاعات برای تهیه نقشه‌های اچ دی ، شبیه سازی مسیر آزمایش و شناسایی ویژگی‌های کلیدی موجود در یک شهر استفاده خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که اتومبیل‌های خودران همانطور که برنامه ریزی شده عمل کنند. علاوه بر آن، این بار این خودروها توسط رانندگان هدایت خواهند شد تا مشکلی پیش نیاید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.