علمی و دانشگاهی

سرمایه‌گذاری میلیاردی گوگل برای توسعه مراکز داده‌ خود در اروپا

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، “ساندار پیچای”(Sundar Pichai)، مدیرعامل گوگل به تازگی اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد سال آینده، حدود ۶۶۰ میلیون دلار را در مرکز داده‌های خود در شهر هامینای فنلاند سرمایه‌گذاری کند.

بر اساس گفته‌های پیچای،  نیمی از ۱۶۰۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیری که گوگل در قرارداد جدید خود خریداری کرده، در اروپا به کار گرفته خواهد شد.

گوگل قصد دارد برای گسترش مراکز داده خود در سراسر اروپا تا دو سال آینده، مبلغ ۳.۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.

پیچای در یکی از پست‌های وبلاگ خود نوشت: گوگل قصد دارد در سال آینده، حدود ۶۶۰ میلیون دلار در مرکز داده‌های خود در شهر هامینای فنلاند سرمایه‌گذاری کند و سرمایه‌گذاری کلی خود را در این محل، به حدود دو میلیارد دلار برساند. مرکز داده‌های ما در شهر هامینا، نقش قابل توجهی در رشد اقتصاد و فرصت‌های مربوط به آن دارد و مدلی از ثبات و کارآیی انرژی برای همه مراکز داده به شمار می‌رود.

مراکز داده، بخش مهمی از محاسبات در فضای ابری به شمار می‌روند و معمولا به انرژی بالایی نیاز دارند اما به گفته پیچای، گوگل قصد دارد این تاثیرات محیطی را به حداقل برساند.

وی در این باره گفت: نیمی از ۱۶۰۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیری که گوگل در قرارداد جدید خود خوریداری کرده، در اروپا و برای آغاز ۱۰ پروژه مربوط به انرژی تجدیدپذیر به کار گرفته خواهد شد. گوگل قصد دارد زیرساخت جدیدی به ارزش حدود یک میلیارد دلار در اروپا ایجاد کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.