علمی و دانشگاهی

سامسونگ از کوچکترین حسگر دوربین جهان رونمایی کرد

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت سامسونگ، از جدیدترین حسگری که برای دوربین تلفن‌های همراه هوشمند طراحی شده رونمایی کرد.

پهنای این حسگر، کمتر از پنج میلی‌متر است اما وضوح آن به 43.7 مگاپیکسل می‌رسد که حتی از وضوح بیشتر “دوربین‌های دیجیتال تک‌لنزی بازتابی”(DSLRs) نیز بیشتر است. پهنای پیکسل‌هایی که روی این حسگر موسوم به “Isocell Slim GH1” قرار گرفته‌اند، تنها 0.7 است و بدین ترتیب، کوچکترین ابعاد پیکسل را در میان دوربین‌های تلفن همراه دارد. این حسگر جدید می‌تواند امکان عکسبرداری با کیفیت عالی را در تلفن‌های همراه آینده فراهم کند.

مشکلی که در این میان وجود دارد، این است که پیکسل‌های کوچک نمی‌توانند نور زیادی را گردآوری کنند و کوچک بودن پیکسل، یک ضعف به شمار می‌رود؛ در نتیجه سامسونگ برای عکسبرداری در شب، چهار پیکسل را با هم ادغام می‌کند و تصاویر 12 مگاپیکسلی با وضوح پایین‌تر و حساسیت نوری بهتر ارائه می‌دهد.

اگر بیشتر به ثبت ویدئو علاقه دارید، می‌توانید ویدئوی خود را بدون کاهش چشمگیر در میدان دید که معمولا در حسگرهای دیگر پیش می‌آید، ثبت کنید.

سامسونگ قصد دارد حسگر جدید خود را تا پایان سال به تولید انبوه برساند؛ در نتیجه شاید تا در سال 2020، امکان ارائه یک تلفن همراه فشرده فراهم شود که این حسگر را در خود جای داده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.