علمی و دانشگاهی

رویداد بزرگ سخت‌افزاری “آمازون” ۳ مهر برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا و به نقل از سی.ان.بی.سی، طی رویداد سال گذشته، آمازون ۱۵ محصول مبتنی بر الکسا از جمله مایکروویو، محصولات جدید آمازون اکو، ساعت دیواری هوشمند و … را معرفی کرد.

آمازون سال گذشته یک ساعت دیواری کلاسیک اما هوشمند موسوم به “ساعت دیواری آمازون اکو” با قیمت پایین ۳۰ دلار را معرفی کرده بود که با دستیار هوشمند “الکسا” سازگار می‌شود و کاربران می‌توانند از آن به عنوان زنگ هشدار برای صبح‌ها استفاده کنند.

برای استفاده هرچه بیشتر و مفیدتر از این ساعت دیواری، شما باید آن را به اسپیکر هوشمند اکو متصل کنید. این ساعت میکروفن ندارد، بنابراین شما باید دستورات را از طریق یک دستیار الکسا به آن منتقل کنید. این ساعت دیواری ۱۰ اینچی آمازون یک طراحی ساده و مینیمالیستی مدرن دارد، اما این دستگاه ۶۰ ال‌.ای‌.دی دارد که برای نمایش اطلاعات مختلف استفاده می‌شود. چراغ‌های ال‌.ای‌.دی در فواصل بین نشانگرهای دقایق و در لبه ساعت قرار گرفته است و می‌توانند به عنوان شمارشگر زمان به عنوان یک کرونومتر یا شمارش معکوس استفاده شوند. این ساعت همچنین می‌تواند چندین تایمر را به صورت همزمان پشتیبانی کند. این ساعت دیواری آخرین دستگاه فعال مبتنی بر الکسا است که در دسترس قرار گرفته است.

این شرکت همچنین مایکروویو “آمازون بیسیکز”(AmazonBasics) را سال گذشته عرضه کرد که می‌تواند به اسپیکر آمازون اکو متصل شود و دستورالعمل‌های لازم را از آن دریافت کند. آمازون اکو که به هنگام توسعه به عنوان داپلر یا پروژه D شناخته می‌شد و به اختصار “اکو” نامیده می‌شود، یک اسپیکر هوشمند است که توسط شرکت آمازون طراحی و توسعه داده شده است.

این دستگاه متشکل از یک بلندگوی سیلندری ۹.۲۵ اینچی (۲۳.۵ سانتی متر) با هفت قطعه میکروفن است. این دستگاه به کلمه “الکسا” واکنش نشان می‌دهد. همچنین این امکان وجود دارد که کلمه “بیدار شو”(wake up) که دستگاه به آن نیز واکنش می‌دهد، توسط کاربر به “آمازون” یا “اکو” تغییر کند. این دستگاه دارای قابلیت‌های تعامل صوتی, پخش موسیقی, ساخت لیست‌های انجام‌ِ کار، تنظیم آلارم، پخش پادکست، پخش کتاب‌های صوتی و اعلام وضعیت آب و هوا, ترافیک و دیگر اطلاعات به هنگام است.

همچنین می‌تواند کنترل چندین دستگاه هوشمند را به دست بگیرد تا خود را تبدیل به یک هاب اتوماسیون خانگی کند. حال باید دید این غول فناوری امسال در این رویداد از چه محصولاتی رونمایی خواهد کرد. بنابر گزارش‌ها امسال احتمال اینکه آمازون تغییرات بسیاری در یک دستگاه جدید مبتنی بر الکسا اعمال کرده باشد بسیار بالا است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.