علمی و دانشگاهی

راه اندازی مرکز تحقیقاتی سیر، سیب‌زمینی و سفال

به گزارش ایسنا، مهندس احمد حیدری، معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان و شهردار همدان به منظور اصلاح جاده منتهی به واحد همدان برگزار شد.

وی با بیان اینکه از زمانی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان تأسیس شده، مشکلاتی در جاده منتهی به این واحد وجود دارد، اظهار کرد: با تدابیر اندیشیده شده، مقرر شد به منظور تسهیل رفت‌وآمد دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی واحد، این جاده توسط شهرداری و وزارت راه و شهرسازی اصلاح شود.

حیدری با بیان اینکه جلسه مشترکی نیز با مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بهار برگزار شد، تصریح کرد: شهرستان های بهار و لالجین در استان همدان از نظر کشاورزی و تولید سیب‌زمینی و سیر مقام اول کشور را دارند. از این رو دانشگاه آزاد اسلامی بنا دارد دو مرکز تحقیقاتی سیب‌زمینی و سیر را در این منطقه ایجاد کند تا دانشگاه و مردم از مزایای آن بهره‌مند شوند.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شهر لالجین به عنوان قطب سفال کشور نیز شناخته شده است. به همین جهت مقرر شد در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز بهار، مرکز تحقیقات سفال راه‌اندازی شود که مقدمات کار انجام شده است. همچنین مقرر شد فرماندار شهرستان بهار اقدامات لازم در جهت اصلاح جاده منتهی به مرکز بهار را انجام دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.