علمی و دانشگاهی

دانشگاه تبریز؛ میزبان سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران/برپایی جشنواره دانشجویی “آب و رسانه”

دکتر اسماعیل اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: این کنفرانس با همکاری انجمن هیدرولوژی ایران و با هدف ارائه آخرین یافته‌های علمی، تعامل اساتید و مسئولان اجرایی، محققان، کارشناسان و دانشجویان این عرصه طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ شهریور ماه جاری در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: محورهای اصلی این کنفرانس که محورهای جشنواره رسانه‌ای نیز منطبق بر آن است، شامل تغییر اقلیم، سیلاب‌ها و خشکسالی‌ها، هیدرولوژی و مدیریت منابع آب، هیدرولوژی و مدیریت ریسک، داده‌کاوی و سنجش از دور در هیدرولوژی، هیدرولوژی و مدیریت حوزه‌های شهری، هیدرولوژی، محیط زیست و آب‌های غیر متعارف و هیدرولوژی، اقتصاد و حکمرانی آب است.   

 وی بیان کرد: هیدرولوژی، آبخیزداری و حفاظت از منابع آب، شبیه‌سازی و مدل‌سازی در هیدرولوژی، هیدرولوژی و آب‌های ژرف، هیدرولوژی و سازه‌های آبی در کشاورزی و فرهنگ‌سازی و اخلاق آب از دیگر محورهای این جشنواره به شمار می‌آید. 

اسدی با اشاره به برگزاری برنامه‌های جنبی سومین کنفرانس هیدرولوژی ایران گفت: جشنواره دانشجویی “آب و رسانه” با رویکرد زمینه‌سازی برای تولید محتوای متناسب با محورهای سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در سطح رسانه‌ها و ارتقای آگاهی عمومی در خصوص آب، به عنوان یکی از برنامه‌های جانبی کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در تبریز برگزار می‌شود. 

وی افزود: مسابقه‌ نقاشی آب و محیط زیست برای کودکان زیر ۱۳ سال، به عنوان برنامه جانبی سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران، ۲۶ شهریور ماه در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود. 

اسدی اظهار کرد: هدف از برگزاری این مسابقه فرهنگ‌سازی برای فراگیرهای سنین پایین به‌ویژه دانش‌آموزان در خصوص اهمیت و جایگاه آب در زندگی انسان هاست. 

دبیر اجرایی سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران ادامه داد: مسابقه نقاشی آب و محیط زیست در روز افتتاحیه‌ سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در ۲۶ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در مرکز نوآوری دانشگاه تبریز، روبروی دانشکده‌ شیمی تبریز به صورت زنده برگزار می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد: تمام کودکان و نوجوانان زیر ۱۳ سال در تبریز می‌توانند در این مسابقه شرکت کرده و آثاری با موضوعات آب و محیط زیست خلق کنند، بعد از پایان مسابقه، طبق نظر داوران آثار خلاق در ارتباط با آب و محیط زیست انتخاب شده و در مراسم اختتامیه کنفرانس از آثار برتر تجلیل می‌شود. 

وی یادآور شد: علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه با همراه داشتن یک قطعه عکس سه در چهار، به دبیرخانه‌ این کنفرانس به نشانی تبریز، بلوار ۲۹ بهمن، دانشگاه تبریز، دانشکده کشاورزی، گروه علوم و مهندسی آب مراجعه کنند. 

اسدی خاطرنشان کرد: جشنواره دانشجویی “آب و رسانه” نیز با رویکرد زمینه‌سازی برای تولید محتوای متناسب با محورهای سومین کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در سطح رسانه‌ها و ارتقای آگاهی عمومی در خصوص آب، به عنوان یکی از برنامه‌های جانبی کنفرانس ملی هیدرولوژی ایران در تبریز برگزار می‌شود. 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.