علمی و دانشگاهی

دانشگاه اختیار دارد که با تکمیل ظرفیت تعداد دانشجویان خود را به حد نصاب برساند

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ششمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور معاونان، رؤسای مراکز سازمان مرکزی و رؤسای استان‌های این دانشگاه در مجموعه حافظ سازمان مرکزی برگزار شد، با گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: ان‌شاءالله در این سال تحصیلی با درایت و تدبیر همکارانمان در دانشگاه آزاد اسلامی بتوانیم قدم‌های بزرگی در تحقق سیاست‌های کلی نظام در حوزه آموزش عالی و علم و فناوری در قالب گام دوم انقلاب اسلامی برداریم.

دکتر طهرانچی با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه، گفت: با توجه به حساسیت موضوعاتی از قبیل نقش اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بودجه و ثبت‌نام دانشجویان جدید الورود لازم بود در جلسه‌ای فوق‌العاده به صورت تخصصی به بررسی ابعاد مختلف این موضوعات بپردازیم. بنابراین جلسه امروز به صورت فوق‌العاده برگزار شد که از حضور همه رؤسای استان‌ها و معاونان در این جلسه تشکر می‌کنم.

وی با قدردانی از تلاش رؤسای سابق ۴ استان و خیرمقدم به سرپرستان جدیدالانتصاب گفت: از زحمات دکتر سروری مجد رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی، دکتر آذین رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، دکتر حیدری رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و دکتر باقری رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان به جهت زحماتی که در دوره مدیریتی خود در این استان‌ها داشته‌اند، قدردانی می‌کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین ادامه داد: از دکتر سروری مجد که مسئولیت حوزه ریاست دانشگاه، دکتر طاهری لاری که سابقه مسئولیت دبیرخانه استان خراسان رضوی را داشتند و مسئولیت سرپرستی این دانشگاه را پذیرفتند، دکتر نجفی که از مدیران سازمان مرکزی بودند و سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، دکتر کلانتری که سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و دکتر کامرانی که سرپرستی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان را برعهده گرفتند، نیز تشکر و قدردانی می کنم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات هیأت امنای استان‌ها به منظور بررسی بودجه پیشنهادی گفت: برگزاری این جلسات کار ویژه‌ای بود که از همه اعضای هیأت‌های امنای استانی تشکر می‌کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون در مقطع ثبت‌نام دانشجویان قرار داریم و هر آنچه که باید در بودجه مشخص شود، در این ایام قابل پیش‌بینی است. خوشبختانه با مدیریت و تدبیری که در مرکز سنجش و پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی شد، دانشگاه آزاد اسلامی در اعلام نتایج آزمون‌های دکتری، کارشناسی ارشد و رشته‌های با آزمون و بدون آزمون مقطع کارشناسی و اعلام تکمیل ظرفیت‌ها منظم و به موقع عمل کرد و به همین دلیل شاهد افزایش دانشجویان جدید در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: به عنوان مثال تا به امروز شاهد افزایش ۶۹ درصدی ثبت‌نام قطعی در واحد شهررضا هستیم و در واحد علوم پزشکی تهران نیز نسبت به نیمسال سال گذشته ۵۳ درصد و در واحد گلپایگان ۳۸ درصد افزایش ثبت نام قطعی داشتیم که جا دارد از زحمات دکتر طهماسب کاظمی تشکر کنم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی همچنین از تلاش‌های مهندس حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر طهماسب کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسات کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با انتقاد از اطلاعیه دبیرخانه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، تصریح کرد: پذیرش دانشجو بخش‌های مربوط به خود را دارد، چه کسی گفته است که پذیرش باید تک مرحله‌ای باشد، دانشگاه اختیار دارد که به صورت دو مرحله‌ای عمل کند و با تکمیل ظرفیت تعداد دانشجویان خود را به حد نصاب برساند. جای تعجب است که اطلاعیه می‌دهند که اقدام دانشگاه آزاد اسلامی غیرقانونی است. در صورتی که پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً قانونی بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.