علمی و دانشگاهی

حذف ۴۷ درصد مشاغل امروزی تا ۲۰ سال آینده

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی در آیین استقبال از نو دانشجویان دانشگاه تهران که امروز در استادیوم دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی این دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: ما می‌دانیم که نودانشجویان یک دوره پرتلاش و پرهیجان را پشت سر گذاشتند و خدا را شاکریم  که با تلاش‌ این دانشجویان و پشتیبانی والدین توانستند در این دانشگاه حضور پیدا کنند بنابراین همه ما دانشگاهیان با هم فکر گنیم و آینده را ترسیم نمایم و در جهت مسیر صحیح گام برداریم.

وی در ادامه تاکید کرد: همه موارد مرتبط با فناوری، سلول‌های بنیادی، هوش مصنوعی و غیره در گذشته وجود داشت و یا به صورت محدود در میان فرهیختگان مطرح می‌شد در ۲۰ سال گذشته شاهد تحولاتی بودم که جامعه را به همراه خود کشاندند و پیش بینی می‌شود در ۲۰ سال آینده ۴۷ درصد شغل‌های از امروز از بین خواهد رفت و شغل های جدیدی ایجاد می‌شوند.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر این که برخی از نهادها پیشرو هستند تا آینده را رقم زدند و برخی دیگر نیز دنباله رو هستند تصریح کرد: در ابتدای آموزش دانشگاه در دوره آموزش محوری قرار داشتیم و در  این دوره آموزش‌ها بسیار خوب بود و به تازگی وارد پژوهش محوری شدیم اما امروز پارک‌های علم و فناوری بخش جدای ناپذریر داشنگاه هستند با این تفاسیر می‌توان گفت ۲۰ سال آینده با امروزمان بسیار تفاوت خواهد داشت.

به گفته دکتر نیلی، دانشگاه تهران یک دانشگاه بین المللی است و در جهان علم و دانش حضور فعالی دارد و ما بخشی از نهادهای فوق هستیم که می‌تواند آینده‌ دانشگاه‌ها را هدایت کند.

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: به جز دانشکده‌های دانشگاه نهادهای در این دانشگاه وجود دارد که آینده نو دانشجویان را رقم می‌زدند و پارک‌ها ومراکز رشد از جمله این نهادها به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: رشته‌های مختلف در دانشگاه تهران در کنار یکدیگر قرار گرفتند و این بیانگر این امر مهم است که علم مرز ندارد و دانشجویان می‌تواند بدون محدودیت از این علم بهره ببرند و حتی در رشته به جز رشته تحصیلی خود علم بیاموزند.

دکتر نیلی در پایان خاطر نشان کرد: ما آرزو می‌کنیم نودانشجویان مانند دانشجویان دیگر بهترین دوره زندگی خود را در دانشگاه تهران بگذارند و ما کمک می‌کنیم این افراد طراحی بهتری از آینده خود داشته باشند و باید در تمامی امور نوآور و اهل تحول باشیم در عین حال به تحول جامعه، بهبود زندگی مردم و غیره نیم نگاهی داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.