علمی و دانشگاهی

تولید پکیج‌های نوین تصفیه فاضلاب در کشور

معصومه حیدرزاده، مدیر واحد تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پکیج تصفیه آب و فاضلاب شرکت ما از سه روش فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی برای تصفیه آب استفاده می‌کند و درنتیجه کیفیت پساب خروجی از اطمینان بالاتری برخوردار است.

حیدرزاده افزود: محصولات این شرکت شامل پکیج تصفیه بهداشتی، پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و پکیج تصفیه آب خاکستری است که محصول آخر در حال ثبت اختراع است.

وی اضافه کرد: این محصول که پس از گذشت دو سال مراحل فنی را طی کرده است، سال گذشته از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان محصول برتر واحد تحقیق و توسعه انتخاب شد.

مدیر واحد تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان تصریح کرد: این محصول تمام فاضلاب‌های ورودی به غیر از فاضلاب سرویس‌های بهداشتی را که اصطلاحا از آن با نام “فاضلاب آب‌های خاکستری” یاد می‌شود، به یک پکیج انتقال می‌دهد و فرآیند تصفیه در آن انجام می‌شود.

وی یادآور شد: اکثر تجهیزات این پکیج ایرانی است و توسط محققان این شرکت ثبت اختراع شده‌اند و تنها نمونه در داخل کشور است که هر سه فرآیند تصفیه را به طور همزمان انجام می‌دهد.  

حیدرزاده ادامه داد: پکیج نوین تصفیه فاضلاب تمام تاییدیه‌ها و استانداردها را از نظر ساخت، فرآیند تولید و همچنین استانداردهای پساب خروجی سازمان محیط زیست داراست. این محصول بیش از ۸۰ درصد فاضلاب ورودی را بازیافت می‌کند و برای آبیاری فضاهای سبز، شستشوی محیط و ماشین آلات و دستگاه‌ها مناسب است.  

مدیر واحد تحقیق و توسعه این شرکت دانش‌بنیان در خصوص نمونه‌های مشابه خارجی این محصول، تصریح کرد: پکیج نوین تصفیه فاضلاب از نظر قیمت تمام شده نسبت به مشابه خارجی بسیار ارزان‌تر  است و بالای ۸۰ درصد صرفه‌جویی ارزی به همراه دارد.

به گزارش ایسنا، این شرکت از سال ۸۹ به جمع شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان پیوسته است. طرح پکیج‌های نوین تصفیه فاضلاب محصول این شرکت، در پانزدهمین دوره رویداد فستیوال‌های عرصه نوآوری با عنوان “از پساب تا آب” برنده اعلام شد. این طرح از میان ۱۰۰ طرح ارسالی و ۸ طرح منتخب پس از دو مرحله ارزیابی فنی و اقتصادی برگزیده شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.