علمی و دانشگاهی

توسعه اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم‌نامه معاونت علمی با بخش خصوصی

به گزارش ایسنا، پیش از ظهر امروز تفاهم‌نامه همکاری در راستای گسترش زیست بوم کارآفرینی اقتصاد دیجیتال و حمایت از رشد محصولات ایران ساخت به کمک بازار افراد برنامه‌نویس و تعدیل قیمت‌های بازار با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی میان معاونت علمی و یکی از شرکت‌های توسعه دهنده کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال به امضا رسید.

فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و کمک به زیست‌بوم کارآفرینی، کمک به هم‌افزایی و آگاهی‌بخشی قابلیت‌های زیست بوم کارآفرینی، همکاری در برگزاری نشست‌ها، رویدادها و برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت محور و مهارت افزایی و آموزش‌های تخصصی و کاربردی از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

این تفاهم‌نامه میان ستاد اقتصاد دیجیتال و شرکت خصوصی به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه ستاد اقتصاد دیجیتال متعهد شد تا نسبت به اطلاع‌رسانی و معرفی سرویس‌های زیست بوم با استفاده از ظرفیت‌های تحقیقاتی خود اقدام کند؛ کمک و حمایت از پروژه‌های زیر مجموعه زیست بوم برای کسب مجوزهای مورد نیاز مرتبط از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق و نوآور، کمک به گسترش ارتباطات تجاری زیست بوم با سایر سازمان‌ها و کسب و کارها در راستای کمک به گسترش همکاری‌ها و کمک‌ و حمایت‌های مالی از اجزای زیست بوم برای رسیدن به بهره برداری از دیگر اقدامات ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی در این تفاهم‌نامه است.

این ستاد همچنین در خصوص ایجاد امکان ارتباط فنی اجزای زیست بوم با سامانه‌ها و بسترهای فنی ستادها، امکان حضور در رویدادهای ستادها جهت معرفی زیست بوم به افراد و شرکت‌ها، ایجاد امکان استفاده از فضاهای آموزشی در اختیار ستاد و برگزاری رویدادها و رونمایی‌های مشارکتی اقدام می‌کند.

طرف شرکت خصوصی نیز متعهد شد تا در جهت تولید و راه‌اندازی اجزای زیست‌بوم در قالب سایت یا اپلیکیشن اندروید و آی‌اواس و یا سامانه‌های مبتنی بر وب آموزش و توانمندسازی مراجعه‌کنندگان در دوره‌ها، کمک به بازاریابی و تضمین بازار فعالان این حوزه، ایجاد امکان درآمدزایی برای افراد آموزش‌دیده و غنی‌سازی آموزشی برای افراد آموزش‌دیده با برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی اقدامات لازم را اجرایی کند.

مدت زمان این تفاهم‌نامه ۲۴ ماه است که با توافق طرف‌های تفاهم‌نامه به دفعات قابل تمدید خواهد بود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم همچنین از آپ بازار به عنوان بازارگاهی در حوزه نرم‌افزارها رونمایی شد. در این آپ بازار صاحبان برنامه‌های کاربردی برنامه‌های خود را ارائه می‌دهند و این برنامه‌ها به شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال در این زمینه معرفی خواهد شد.

علاوه بر آن، از برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین با عنوان بوت کمپ رونمایی شد. این دوره‌های آموزشی در حوزه برنامه‌نویسی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.