علمی و دانشگاهی

تقدیر از ۱۱۴ برگزیده نهایی جشنواره قرآن و عترت

به گزارش ایسنا، اختتامیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور امروز با حضور دکتر حجت الاسلام و المسلمین رستمیان، رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و حجت‌الاسلام محمدی رئیس سازمان قرآن و عترت وزارت ارشاد در تالار دکتر رحیمی‌زاد دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.

در این جشنواره تمامی دانشجویان کشور از وزارتخانه‌های بهداشت، علوم، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها حضور پیدا کردند و این جشنواره از دانشگاه‌ها آغاز شد و پس از برگزاری در سطح منطقه، برگزیدگان آن در دانشگاه‌های زیرمجموعه دو وزارتخانه علوم و بهداشت و همچنین دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سطح ملی به رقابت پرداختند.

ترویج آموزه‌های قرآنی به عنوان عنصر کلیدی سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان و دانشگاهیان کشور در نظر گرفته شده است و در این جشنواره تلاش شد مفاهیم قرآنی در تمام زیرمجموعه‌های دانشگاهی درونی شده و علاوه بر آن در رفتار و سبک زندگی نسل جوان نیز مورد استفاده قرار بگیرد.
همچنین تعداد شرکت‌کنندگان این جشنواره از مرحله دانشگاهی تاکنون ۳۵۰ هزار نفر بود که از این تعداد ۶۴۰ نفر برگزیده به مرحله ملی وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد رسیدند که در سطوح مختلف به مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت راه پیدا کردند.

این جشنواره در ۶ بخش پژوهشی، فناوری، ادبی، هنری، آوایی و معارفی برگزار شد که در نهایت ۱۱۴ نفر به عنوان برگزیده نهایی معرفی شدند. افرادی که در بخش قرائت، تحقیق و حفظ کل قرآن حائز رتبه‌های برتر در جشنواره ملی قرآن و عترت شوند، به بخش بین‌المللی که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود، راه پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *