علمی و دانشگاهی

تجهیز آزمایشگاه دانشگاه علامه به دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای

به گزارش ایسنا، آزمایشگاه علوم شناختی این دانشگاه همچنین به‌تازگی نیز به دستگاه الکترو انسفالوگرام ۶۴ کاناله ثبت فعالیت الکتریکی مغز تجهیز شد.

تجهیز آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه علامه طباطبایی به سیستم‌های پیشرفته در راستای راهبرد ستاد توسعه علوم شناختی و به منظور ترویج دانش علوم شناختی در این مرکز آموزش عالی صورت گرفته است.

 ستاد توسعه علوم شناختی با اتخاذ سیاست‌های حمایتی در امر تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات در حوزه علوم شناختی، همچنین می‌کوشد دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد.

مجهز شدن آزمایشگاه‌های علوم شناختی و آماده‌سازی ابزارها و زیر ساخت‌های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی با هدف تربیت و آموزش نیروی انسانی از برنامه‌های حمایتی ستاد توسعه علوم شناختی است.

تاکنون هفت مرکز دانشگاهی و درمانی در نقاط مختلف کشور با حمایت ستاد توسعه علوم شناختی به دستگاه تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای مجهز شدند. 

بر اساس اعلام ستاد علوم شناختی، به واسطه حمایت‌های ستاد توسعه علوم شناختی تاکنون بسیاری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی در داخل کشور طراحی، ساخته و بومی‌سازی شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.