علمی و دانشگاهی

برآورد انعقاد قراردادهای همکاری با حجم ۲۰۰ میلیارد در رویداد پهپاد

به گزارش ایسنا حامد سعیدی در حاشیه رویداد فناورانه صنایع، شرکت‌ها و استارتاپ‌های محصولات و خدمات پهپاد در جمع خبرنکاران اظهار کرد: در این نمایشگاه بیش از ۵۰ شرکت و موسسه فناوری‌های تولیدی خود را عرضه کردند.

وی با بیان اینکه برخی از این فناوران در حوزه تولید، طراحی و ارائه خدمات فعالیت می‌کنند، ادامه داد: محصولات جدیدی در این نمایشگاه ارائه شدند که از این تعداد پنج محصول به مرحله رونمایی رسیدند.

 سعیدی، ،هپادهای دو زیست، سه زیست،  پرنده‌های ترکیبی هواپیما و مولتی روتور و پرنده‌های هیبریدی را از جمله محصولات جدید عرضه شده در این رویداد ذکر کرد.

وی با اشاره به تعاملات ارزنده میان عرضه کنندگان فناوری و متقاضیان در این رویداد، خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که حدود صد میلیارد تومانی برای‌ پهپادهای کشاورزی و سنجشی قرارداد همکاری منعقد شود.

دبیرکارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور  اضافه کرد: علاوه بر آن  ۵۰ میلیارد تومان در حوزه خدمات بازاری،سمپاشی و نقشه برداری و حدود ۵۰ میلیارد تومان در زمینه خدمات مربوط به زنجیره تامین قرارداد منعقد شود.

وی تاکید کرد: در مجموع در این رویداد حدود ۲۰۰ میلیارد تومان فعالیت احصا شده است.

سعیدی با تاکید بر ضرورت سرعت توسعه پهپادها در کشور گفت: در حال حاضر علاوه بر ارائه نیاز، تولیدکننده و سرمایه‌گذار نیز وجود دارد؛ از این‌رو به جای پروسه پنج ساله درصدد هستیم با چنین رویدادهایی در زمان کوتاه‌تری به مرحله تجاری‌سازی برسیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.