علمی و دانشگاهی

باید اساتید را در توجه به شئون علمی توجیه کرد

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در سومین اجلاس سراسری معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این که در ایام سوگواری امام حسین با وجود جو رسانه‌ای که از پیشتر در مورد بی توجهی مردم به دین و مذهب وجود داشت آن چه اتفاق افتاد توجه ویژه به آرمان‌ها و مفاهیم عاشورا بود که از نظر کمی و کیفی قابل مشاهده بود.

وی با اشاره به این که فضای دانشگاه‌ها نیز علاوه بر بهره مندی از فضای معنوی خود در این حوزه پیشتاز بود گفت: دانشگاه‌های مطرح کشور هیئت‌های خود را در خدمت مردم به کار گرفتند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه در آستانه اربعین هستیم و یکی از مسیرهای جلب برکت ورود از ابواب خودش است، گفت: به واسطه شور و شوقی که مفهوم اربعین سال به سال در جامعه پیدا می‌کند و نیز با توجه به آن که مسائل اقتصادی، سفر در سایر فصول را سخت‌تر می‌کند، امسال انتظار استقبال متفاوتی را از مراسم اربعین هم در عموم جامعه و هم بخش دانشگاهی داریم.

رستمی شرکت دانشجویان در مراسم اربعین را کار ارزشمند فرهنگی و باقی‌الصالحات برای مسؤولان و معاونان فرهنگی توصیف کرد و افزود: امکانات دانشگاه و همت و اراده عزیزان می‌تواند گره گشای مسائل باشد و بخش‌های غیر فعال را فعال کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در دانشگاه‌ها با تاکید بر این که در آستانه بزرگترین پیروزی‌ها هستیم و دشمن اسلحه ناامید کردن مردم را به عنوان سلاح خود برگزیده است، اظهار کرد: امروز افول تمدن و هژمونی آمریکا و متکلم الوحده بودن آن در عرصه بین الملل به همگان ثابت شده است.

وی با بیان اینکه افول تمدن و هژمونی آمریکا به همگان ثابت شده و نیازی به توجیه ندارد، ادامه داد: کمبود بودجه‌ها به این معنا نیست که از راه‌های در دسترس، از جمله ارتباط صمیمانه با دانشجو و استاد و شنیدن حرف‌ها و ایده‌های خلاقانه آن‌ها استفاده نکنیم که مدیران فرهنگی باید برای آن برنامه‌ریزی کنند.

رستمی با تأکید بر آن که بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان دستورالعمل 40 ساله نظام در دست داریم و نباید درگیر موج‌های خبری شویم، گفت: بحث اخلاق و معنویت موضوع اصلی فرهنگی است.

وی حمایت از مجموعه‌های خودجوش در دانشگاه‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: هیچ‌کس این ادعا را نمی‌پذیرد که همه مجموعه‌ها یکسان مورد حمایت قرار می‌گیرند. مجموعه‌ها و تشکل‌هایی که به دنبال خدمت به مردم و کشور هستند، مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: در مورد مجموعه‌هایی که با اخلاق و معنویت جامعه در حال مبارزه هستند، باید کنترل و ستیز مدبرانه وجود داشته باشد.

رستمی رعایت هنجارها، آداب و شئون حضور در دانشگاه‌ها را نیز مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: شأن حرفه‌ای و مراعات قواعد حرفه‌ای باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان افزود: ازدواج دانشجویی با تأسیس دفتر نهاد در ستاد دانشگاه آزاد و نظارت بر فضای دانشگاه، حتما مورد اقبال بیشتری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.