علمی و دانشگاهی

اولین پرواز “تاکسی پرنده” در یک شهر اروپایی+فیلم

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، تیم توسعه تاکسی پرنده “ولوکوپتر”(Volocopter) بار دیگر یک پرواز آزمایشی را اجرا کرد، این بار برای نخستین بار پرواز نمایشی بر فراز شهر اشتوتگارت آلمان صورت گرفت.

پرواز کوتاه این تاکسی هوایی ۱۸ موتوره با موفقیت بر فراز یک سیتی سنتر در شهر اشتوتگارت انجام شد و اکنون این استارتاپ به دنبال تعدادی دیگر از پروازهای آزمایشی در ادامه سال است.

در دنیای تاکسی‌های پرنده، مطمئنا “ولوکوپتر” یکی از اصلی‌ترین بازیگران حاضر در صحنه است. این تاکسی پرنده قبلا یک پرواز کوتاه آزمایشی در نمایشگاه جهانی CES، دبی و آلمان داشته و همچنین سرمایه‌گذاران بزرگی مانند دایملر را به خود جلب کرده است. به طوری‌ که تنها در یک سال گذشته، شاهد بودیم که این شرکت به سنگاپور گسترش یافت و یک نسخه جدیدتر و قدرتمندتر را معرفی کرد که برای اولین بار در فرودگاه این کشور پرواز کرد.

جدیدترین پرواز “ولوکوپتر” بخشی از یک رویداد دو روزه به نام “Vision Smart City” بود که توسط مرکز تحقیقاتی دانشگاه علمی کاربردی اشتوتگارت به راه افتاده است و به بررسی آینده حمل و نقل می‌پردازد. این رویداد شامل کاوش در خودروهای خودران، شهرهای متصل و روش‌های حمل و نقل سازگار با محیط زیست است.

پرواز بدون سرنشین “ولوکوپتر” در این رویداد فقط چند دقیقه به طول انجامید و مسافت زیادی را پوشش نداد، بلکه در حریم هوایی یک میدان ورزشی به پرواز درآمد. اما این پرواز توسط جمعیت بزرگی دیده شد.

“فلورین رویتر” مدیر عامل شرکت ولوکوپتر گفت: تاکسی پرنده ما ابعاد کاملاً جدیدی را در حمل و نقل شهری و به منظور کاهش ترافیک در شهرهای بزرگ جهان باز می‌کند.

این شرکت در نظر دارد تا نخستین ایستگاه تاکسی‌های پرنده خود را در سنگاپور بسازد و تا پایان سال پروازهای آزمایشی آن را آغاز کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.