ادبیات و کتاب

نگارش داستان زندگی پیامبر(ص) برای نوجوانان

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، مصطفی خرامان نویسنده ادبیات کودک‌ و نوجوان درباره جدیدترین فعالیت‌های خود در زمینه نگارش کتاب گفت: سه کتاب داستان با عنوان‌های «پسری از کلب»، «ابوذر غفاری» و «سلمان فارسی» را برای گروه سنی نوجوان مدنظر دارم که قرار است در قالب مجموعه «رمان نوجوان امروز» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شود.

او ادامه داد: نگارش کتاب داستان «پسری از کلب» به پایان رسیده‌ است و به کانون تحویل داده شده و کتاب «ابوذر غفاری» نیز تا آخر مهر تحویل داده می‌شود. کتاب سوم نیز که «سلمان فارسی» است در بهمن‌ سال ۱۳۹۸ تحویل داده خواهد شد.

خرامان با اشاره به این‌که این سه کتاب باید با هم منتشر شوند، بیان کرد: این کتاب‌ها به ترتیب داستان پیامبر(ص) تا بعثت، داستان پیامبر(ص) تا هجرت و داستان پیامبر(ص) و نبردهای مسلمانان را روایت می‌کنند؛ در واقع این سه کتاب به موضوع صدر اسلام می‌پردازند.

این نویسنده ادبیات کودک و نوجوان گفت: هر سه کتاب مدنظر داستان هستند و به تاریخ‌نگاری نپرداخته‌اند زیرا داستان زندگی پیامبر(ص) بسیار جذاب است و سعی کرده‌ام در این سه کتاب اطلاعات داستانی جذابی را به نوجوانان ارائه دهم تا بهتر فضای آن روزها و جزییات زندگی پیامبر را بشناسند.

او درباره نگارش کتاب‌های داستانی درباره اسلام و شخصیت‌های مذهبی و دینی برای نوجوانان اظهار کرد: ما تا به حال بیشتر درباره شخصیت‌های برجسته مذهبی و ائمه و معصومین، تاریخ‌نگاری کرده‌ایم و یا زندگی‌نامه نوشته‌ایم. این در حالی است که داستان‌نویسی در این خصوص بسیار تأثیرگذار است.

خرامان در پایان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مجموعه «رمان نوجوان امروز» پیشتاز بود و خیلی چیزها را تغییر داد و در این زمینه هم می‌تواند تأثیرگذار باشد. کانون می‌تواند زمینه‌ساز این تفاوت و ارائه کارهایی جدید باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *