علمی و دانشگاهی

امضای تفاهم‌نامه‌ میان سازمان بهزیستی و جهاددانشگاهی

به گزارش ایسنا، ​​​​​​​تفاهم نامه همکاری بین دکتر وحید قبادی دانا، رییس سازمان بهزیستی و دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاددانشگاهی با محوریت همکاری و مشارکت در زمینه فعالیت‌های تخصصی سازمان و نیز بهره‌گیری متقابل از ظرفیت‌های موجود در راستای مسوولیت‌ها و ماموریت‌های دو طرف امروز(سه‌شنبه، ۲ مهر) امضا شد.

طبق اعلام روابط عمومی جهاددانشگاهی، از اهداف تفاهم نامه می توان به استفاده از توانمندی‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی و آموزش جهاد در جهت پیشبرد برنامه‌های سازمان و توانمندسازی فرهنگی و اقتصادی گروه‌های هدف و پرسنل سازمان و ارتقای دانش تخصصی و افزایش مهارت نیروی انسانی و کیفیت‌بخشی تحقیقات علمی – کاربردی با هدف ارتقای کیفی خدمات سازمان اشاره کرد.

رییس جهاددانشگاهی در این مراسم اظهار کرد: به لحاظ ساختاری، موضوعی و کاری توان و تجربه ارزشمندی که در جهاددانشگاهی وجود دارد می تواند در خدمت توسعه سازمان بهزیستی قرار گیرد.

دکتر طیبی همچنین متذکر شد: با توجه به اهمیت کار این سازمان، تمام توان جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و اشتغال را در خدمت توسعه اهداف این سازمان قرار می دهیم.

رییس جهاددانشگاهی ابراز امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه بتوان خدمت خوبی به توسعه اهداف این سازمان کرد.

در ادامه دکتر بیجندی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی اظهار کرد: زمینه های همکاری بسیاری مناسبی تا کنون فراهم بوده است که می شود با اقدام خوب امروز تقویت شود.

وی با اشاره به این که یکی از مواردی که جهاددانشگاهی می تواند در خدمت بهزیستی باشد حوزه آموزشی این نهاد است، گفت: این حوزه یکی از پیشگامان کمک به بهزیستی در زمینه آموزشی مربی مهد کودک بوده است. در حال حاضر نیز می توانید در زمینه آموزش های قبل از ازدواج و ژنتیک و آموزش های عالی با این سازمان همکاری کنیم.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی تصریح کرد: یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد نقش نهاد توسعه ای در پیاده سازی طرح های کلان ملی است که مغفول مانده است و با توجه به ظرفیت های دو مجموعه، جهاددانشگاهی می تواند یک عامل برای پیاده سازی طرح هایی که مد نظر سازمان است باشد.

بیجندی ادامه داد: جهاددانشگاهی در زمینه طرح مشاغل خانگی کارهای خوبی در ۳۱ استان در حال انجام دارد که می تواند در این موضوع نیز با سازمان همکاری کند.

همچنین دکتر عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، نیز اطلاع‌رسانی فعالیت‌های بهزیستی و فرهنگ‌سازی مواجهه مردم با مددجویان به کمک دو خبرگزاری ایکنا و ایسنا را از توانمندی‌های جهاددانشگاهی در کمک به بهزیستی برشمرد و گفت: مشارکت در تولید محتوای فرهنگی ویژه مددجویان، برگزاری گالری‌های عرضه و فروش محصولات هنری مددجویان، اجرای برنامه‌های قرآنی ویژه مددجویان و معلولان از جمله طرح‌های قرآنی برای نابینایان و … نیز از دیگر زمینه‌هایی است که می‌توانیم با بهزیستی همکاری مشترک داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *