کتاب کمک آموزشی

درس خواندن آسان با کتاب های کمک درسی

کتاب کمک درسی 

چکیده این مطلب

کتاب کمک درسی خوبه یا بد؟

آیا از منابع کمک درسی استفاده کنیم یا استفاده از این کتاب ها باعث تنبلی دانش آموزش می شود؟

اثرات کتاب کمک درسی در بالا بردن سطح علمی و بررسی مزایا و معایب استفاده از این کتاب ها 

در این مقاله به بررسی روند تکامل کتابهای کمک درسی و ناشران فعال در این زمینه خواهیم پرداخت

امروزه استفاده از کتابهای کمک درسی ، وسایل و تجهیزات آموزی ، دی وی دی های آموزشی و … یک موضوع رایج در سطح جامعه علمی ، دانش آموزان ، دانشجویان ، اساتید و معلمین گرامی گردیده است.

شاید حدود ۱۰-۸  سال پیش خرید کتاب تست ، کتاب آموزشی و کتاب کمک درسی امری تشریفاتی و زائد به نظر می رسید و فقط داوطلبین شرکت در کنکور سراسری و کنکور آزاد برای موفقیت و قبولی در یکی از  دانشگاه های معتبر دولتی و یا قبولی در دانشگاه های آزاد ،  علمی کاربردی و … به دنبال تهیه کتابهای تست و منابع آموزشی جهت کسب آمادگی بیشتر و ارتقاء سطح علمی خود بودند که بتوانند از این رقابت سخت و نفس گیر نتایج خوبی نسبت به رقبا کسب نمایند. 

این موضوع تنها شامل خانواده ها نبوده و معلمین و دبیران نیز چندان تمایلی به استفاده از این نوع منابع نداشته و به دانش آموزان نیز توصیه نمی کرند.

به مرور با بیشتر شدن آگاهی عمومی خانواده ها و دانش آموزان و تمایل به استفاده از امکانات بیشتر و شرایط آموزشی بهتر که لازمه آن  ورود به مدارس خاص از جمله مدارس تیزهوشان ، علامه حلی ، استعدادهای درخشان ، مداس نمونه دولتی ، انرژی اتمی ، مدارس غیر انتفاعی و … بود.

رقابت بین دانش آموزان از همان سطوح اولیه تحصیل که پیش دبستانی هست شروع شد و این رقابت در هر پایه از تحصیل بیشتر و بیشتر گردید تا جایی که دانش آموز برای ورود به دوره بعضی تحصیلی مانند دوره اول متوسطه یا دوره دوم متوسطه برای موفقیت در آزمون های ورودی مدارس خاص مانند استعدادهای درخشان ، علامه حلی ، انرژی اتمی ، مدارس سلام، مدارس فرهنگ و … جهت کسب موفقیت بیشتر مجبور به شرکت در آموزشگاهای علمی ، گرفتن دبیر خصوصی و به تبع آن استفاده روز از افزون از منابع کمک درسی و کتابهای های تست شدند. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *