به گزارش ایسنا به نقل از فاکس نیوز، این سیارک که وسیع‌تر از دو زمین فوتبال است، تحت عنوان “۲۰۲۰ QL۲” شناخته شده و قطر آن بیش از ۱۲۰ متر است.

بنا به اعلام مرکز تحقیقات اجرام نزدیک به زمین ناسا، قرار است این سیارک در تاریخ ۱۴ سپتامبر( ۲۴ شهریور) از کنار زمین عبور کند.

انتظار می‌رود این سنگ فضایی با سرعت نزدیک به ۲۴ هزار مایل بر ساعت از کنار زمین عبور کند و در فاصله ۴.۲ میلیون مایلی از سیاره ما قرار گیرد.

برای قیاس این فاصله می‌توان گفت که ماه ۲۳۸ هزار و ۹۰۰ مایل از زمین فاصله دارد.

ناسا با توجه به اندازه و نزدیکی به زمین، عبور این سیارک را “به طور بالقوه خطرناک” قلمداد کرد اگرچه که هفته آینده تقریبا هیچ احتمالی برای برخورد این سیارک به زمین وجود ندارد.

بنا بر اعلام محققان در سال ۲۰۱۸ میلادی، بیش از ۱۸ هزار جرم فضایی در فاصله ۴.۶ میلیون مایلی از زمین وجود دارد که بیش از ۴۶۰ فوت قطر دارند و  “به طور بالقوه خطرناک” خوانده می‌شوند.

طبق اعلام ناسا، در ماه اوت یک سیارک به اندازه زمین بسکتبال از فاصله دست‌کم ۴۵ هزار مایلی از زمین عبور کرد.

همچنین در این ماه، یک سیارک به اندازه یک وانت از فاصله دو هزار مایلی از زمین عبور کرد که نزدیک‌ترین فاصله‌ای است که تاکنون ثبت شده است.

ناسا زمانی عبور این سیارک را متوجه شد که از کنار زمین رد شده بود.

“جیم برایدنستاین”(Jim Bridenstine)   مدیر ناسا در آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی گفته بود که برخورد یک سیارک مسئله‌ای نیست که بتوان ساده از کنار آن عبور کرد. چرا که می‌تواند بزرگترین خطر برای زمین محسوب شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *