به گزارش ایسنا، دکتر مسعود نصیری زرندی رئیس دانشگاه سمنان با اشاره به کمبود فضای خوابگاهی در این دانشگاه بزرگ خواستار مشارکت بیشتر خیران در احداث خوابگاه های دانشجویی شد.

وی با تقدیر از همراهی خیران با این دانشگاه تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت دانشجویی دانشگاه و دغدغه خانواده ها و مسؤولان دانشگاه برای اسکان دانشجویان در خوابگاه می طلبد که خیران در ساخت خوابگاه همکاری و مساعدت بیشتری با دانشگاه سمنان داشته باشند .

دکتری نصیری با بیان اینکه میزان مشارکت خیران در ساخت خوابگاه بسیار اندک است افزود: باید در این زمینه فرهنگ سازی شود که ثواب و اهمیت ساخت خوابگاه دانشجویی کمتر از ساخت مدرسه نیست .

وی با اشاره به آغاز رسمی کار احداث این طرح اظهار امیدواری کرد: با آغاز ساخت این طرح مشارکت دیگر خیران نیز برای ساخت خوابگاه افزایش یابد .

رئیس دانشگاه سمنان خواستار اتمام این طرح تا تابستان ۹۸ شد و گفت: با بهره برداری از این ساختمان میزان اسکان دانشجویان دانشگاه سمنان در خوابگاه ها افزایش خواهد یافت.

معاون اداری مالی دانشگاه سمنان نیز گفت: خوابگاه خیرساز دختران دانشگاه سمنان با پیش بینی هزینه ۶ میلیارد ریالی ساخته خواهد شد که ۵۰ درصد از هزینه ساخت این طرح را محسن فخار از اعضای بنیاد خیرین دانشگاه سمنان و دیگر خیران پرداخت خواهند کرد .

دکتر محمد کاظم شربتدار افزود: این خوابگاه با مساحت حدود ۵۲۰ متر مربع و در یک بلوک شش واحدی با ظرفیت ۵۰ نفر ساخته می شود .

وی با بیان اینکه این طرح نخستین خوابگاه خیرساز در پردیس اصلی دانشگاه سمنان است اظهار امیدواری کرد: این طرح تا تابستان سال آینده به اتمام و با آغاز مهر در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

همچنین محسن پور فخار خیر خوابگاه ساز نیز در این جلسه گفت: متأسفانه مشارکت خیران در خوابگاه سازی چندان زیاد نیست و این درحالی است که مشارکت در این کار خیر نیز همانند دیگر طرح های عمرانی خیرساز از جمله مدرسه سازی از ثواب و اثرگذاری بالایی برخوردار است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *