به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب در ۳۶ صفحه‌ با قطع رحلی سه بار هم‌زمان به چاپ رسیده و شمارگان آن ۷۵۰۰ نسخه شده است.

در معرفی کتاب «مواد» که بچه‌های بالای ١٢ سال (نونگاه) را در قالب داستان با مواد مختلفی چون رنگ، شیشه و اورانیوم آشنا می‌کند آمده است: مجموعه چهارجلدی «علوم عصر حجری» را فلیسیا لاو و جری بایلی نوشته‌اند. همچنین مایک فیلیپس تصویرگری و علی خاکبازان ترجمه این کتاب‌ها را برعهده داشته‌ است.

این مجموعه در قالب مستند- داستانی نوشته شده؛ به این معنا که شخصیت اصلی هر کدام از کتاب‌های «علوم عصر حجری»، نابغه‌ای به اسم «لئو» است که همه چیز را می‌داند و مدام در حال یاد گرفتن و تجربه اندوختن است. او یک گربه دست‌آموز به نام «پالاس» دارد که آن‌چه را می‌داند و یاد می‌گیرد به او آموزش می‌دهد.

در بخشی از کتاب آمده است: راستی ممکن است درباره عصر حجر بپرسید؟ عصر حجر، دوره‌ای از زندگی انسان است که به ۳۰هزار سال قبل برمی‌گردد. از آن زمان تاکنون آدم‌ها برای ساخت خانه و وسایلی که مورد نیازشان بوده از یک سری «مواد» استفاده می‌کرده‌اند. «مواد» عنوان یکی از کتاب‌های مجموعه «علوم عصر حجری» است.

در این کتاب درباره رنگ، زره، اورانیوم، شیشه و مواد دیگر صحبت می‌شود. همچنین لئو به پالاس یاد می‌دهد چگونه کلاهخود پردار بسازد و روی شیشه طراحی کند.

در هر کدام از کتاب‌های مجموعه چهارجلدی «علوم عصر حجری» یک دانشمند معرفی شده؛ مادام کوری، فیزیکدان و شیمیدان لهستانی- فرانسوی و کاشف اورانیوم، دانشمندی است که در کتاب «مواد» معرفی شده. همچنین واژه‌نامه‌ای در پایان هر کدام از کتاب‌ها آمده است.

این کتاب‌ با قیمت ۱۳هزار تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *