به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای‌ اقتصاد نوشت: «پس از آن که جدایی علی علیپور و مهدی ترابی از پرسپولیس قطعی شد، سرمربی این تیم به شکل ناگهانی در حاشیه تمرین سرخپوشان از قطع همکاری‌اش با باشگاه خبر داد. یحیی چند جمله تند علیه مدیران پرسپولیس به زبان آورد و اعلام کرد بعد از پایان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در مهرماه از سمتش استعفا خواهد داد. این مساله با واکنش منفی هواداران پرسپولیس همراه شد؛ مخصوصا که این برای چندمین بار است که یحیی تهدید به جدایی می‌کند. حالا پرسش اینجاست که چقدر احتمال دارد او تهدیدش را عملی کند؟ پاسخ این سوال ساده نیست اما در مورد گل‌محمدی دست‌ کم یک نکته واضح است؛ این که او به اتخاذ تصمیمات غیرمنتظره عادت دارد.

یحیی گل‌محمدی در لیگ دوازدهم سرمربی صبای قم بود و با این تیم نتایج خوبی به‌ دست می‌آورد. با وجود این، اواخر نیم‌فصل اول به بهانه قلب‌درد از صبا جدا شد تا چند روز بعد دستیار مانوئل ژوزه در پرسپولیس شود. ژوزه را بین دو نیم‌فصل بیرون کردند، یحیی سرمربی شد و پایان فصل، بعد از تراژدی باخت به سپاهان در فینال جام‌ حذفی و خداحافظی تلخ مهدوی‌کیا از پرسپولیس کنار رفت.

گل‌محمدی بعد از خروج از پرسپولیس، در نفت تهران و ذوب‌ آهن نتایج خوبی گرفت. بنابراین همه انتظار داشتند او راهی یک تیم بزرگ دیگر شود اما یحیی ناگهان مغلوب پیشنهاد وسوسه‌انگیز اکسین شد و سر از لیگ یک درآورد. او چند ماه بعد به دلیل کسب نتایج ضعیف از این تیم اخراج شد.

یحیی ۱۳ سال سرمربیگری کرده و در این مدت فقط هدایت دو تیم بسیار پرهوادار را بر عهده داشته؛ یکی پرسپولیس و دیگری تراکتور. او لیگ هفدهم همزمان با بسته شدن پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی تراکتور هدایت این تیم را پذیرفت اما نتایجش خوب نبود و پس از چندی با فشار هواداران اخراج شد. برخی عقیده دارند مدل کاری گل‌محمدی بیشتر به درد تیم‌های متوسط و کم‌فشار می‌خورد.

این مربی امسال در شرایطی از آغاز نیم‌فصل دوم هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت که نیم‌فصل اول سرمربی شهرخودرو بود و نتایج بدی هم با این تیم کسب نکرد. با این حال یحیی برای دومین بار در عمرش هدایت یک تیم را در میانه‌ راه رها کرد تا به نیمکت پرسپولیس برسد. او در اولین جلسه تمرینی با سرخپوشان، ناخواسته افشا کرد از ۱۰ روز قبل، یعنی زمانی که هنوز کالدرون سرمربی پرسپولیس به شمار می‌آمد، سفارش خرید اوساگونا را به مدیران این تیم داده بود!

حتی مجادله با مدیران هم بخشی از سنت همیشگی گل‌محمدی است. او نیم‌فصل اول همین امسال حداقل دو نوبت به مالک شهرخودرو حمله علنی کرد و از جمله به گلایه از برخی افراد «نانجیب» اطراف حمیداوی پرداخت. یحیی که در حال‌ حاضر مرتبا به مدیران پرسپولیس یورش می‌برد، طی دوران حضور در ذوب‌ آهن هم مناقشات علنی و دور از انتظاری با سعید آذری، مدیرعامل وقت این باشگاه داشت. درگیری طرفین حتی به اینستاگرام هم کشید؛ جایی که آذری برای محکوم کردن سرمربی تیمش فاش کرد یحیی، داریوش شجاعیان و رامین رضاییان را از نظر فنی رد کرده بود، در حالی‌ که هر دو بعدا به بازیکنان مهمی تبدیل شدند. با این اوصاف، قبول کنید که اتخاذ هیچ تصمیمی در هیچ زمینه‌ای و در هیچ شرایطی از یحیی بعید نیست!»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *