به گزارش ایسنا، نشست هفتگی شهر کتاب با همکاری گروه فلسفه‌ شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور ساعت ۱۵ به نقد و بررسی مجموعه‌ اسلام ایرانی اختصاص دارد که با حضور شهین اعوانی، علی مرادخانی، حسین هوشنگی و انشاءالله رحمتی به صورت مجازی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام این مرکز به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter به طور مستقیم پیگیری کنند.

در خبر برگزاری این نشست عنوان شده است: هانری کربن، فیلسوف و ایران‌شناس فرانسوی است که آثار ارزشمندی درباره‌ اسلام و ایران نوشت و بی‌شک یکی از احیاگران فلسفه و عرفان اسلامی در دوران معاصر است. یکی از آثار مشهور او مجموعه‌ چهارجلدی اسلام ایرانی است که ترجمه‌ فارسی این مجموعه به قلم دکتر انشاءالله رحمتی در پنج جلد با مقدمه‌های تحلیلی مترجم توسط انتشارات سوفیا منتشر شده است.

این چهار جلد شامل مباحثی است مانند وجوه معنایی امامیه و سرچشمه‌های آن، سهروردی و حکمت نوری و بررسی تطبیقی آن با فلسفه‌ نور قرون وسطایی غرب، روزبهان بقلی شیرازی، بررسی مکتب اصفهان و شیخیه و معرفی امام دوازدهم به مثابه قطب و نقطه‌ تمرکز شور و اشتیاق شیعی، اندیشه‌ فتوت یا جوانمردی.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *