“تکنیک‌های حل خلاقانه مسائل در کسب و کار”، “تفکر انتقادی و کارکردهای آن در توسعه کسب و کار”، “مسئله یابی و ایده پردازی”، “تفکر خلاق و کارکردهای آن در توسعه کسب و کار” از جمله این کارگاه های تابستانه هستند. 

در دوره آموزشی “تفکر انتقادی و کارکردهای آن در توسعه کسب و کار” مباحثی از جمله درک ارتباطات منطقی بین ایده ها؛ تشخیص، ایجاد و ارزیابی بحث ها، تشخیص اشتباهات رایج و ناهماهنگی ها در استدلال، حل مسئله به طور سیستماتیک، تشخیص ارتباط و اهمیت ایده ها و تاثیر بر روی اعتقادات و ارزش های هر فرد ارائه گردید. 

به گزارش ایسنا، در کارگاه “مسئله‌یابی و ایده‌پردازی”، ایده های خام مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند تا بهترین آنها عملی شود. 

متخصصان مرکز نوآوری و شکوفایی شتابدهی کسب وکارهای فناورانه جوانان به دنبال این هستند که خدماتی را به افراد خلاق و دارای ایده کسب و کار ارائه کنند. در این مراکز، امکاناتی ز جمله فضا، اینترنت و سایر خدمات از سوی جهاد دانشگاهی در اختیار ایده پردازان قرار می گیرد و در بازه زمانی ۳ تا ۶ ماهه، یک شبکه یا تیم تشکیل می شود.

از خدمات قابل ارائه در منش تامین دفتر کار برای تیم های علاقمند کسب و کارهای نوپا، مشارکت در طرح های شاخص و بازاریابی و جاری سازی محصولات، تامین یا شناسایی سرمایه گذار مناسب برای کسب و کارهای موفق، معرفی کسب و کارهای موفق به مراکز رشد و صنعت، برگزاری رویدادهای نوین کارآفرینی به منظور شناسایی و توانمندسازی افراد علاقمند و مستعد در زمینه فناوری، ایجاد شبکه مخترعین و مبتکرین و کمک به تیم سازی است که با اهداف بسترسازی جهت برانگیختن جوانان و ایده پردازان دانشگاهی و تجاری سازی ایده های نوآورانه، ایجاد زمینه کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان، کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی با تاکید بر ظرفیت های محلی و منطقه ای، ایجاد فضای لازم برای رشد و گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی در بین جوانان، شناسایی و بسترسازی برای ایده های نو، ایجاد تعامل سازنده میان صاحبان ایده و نهادها و سازمان های مرتبط برنامه ریزی شده است.

رویدادهای چندساعته (دیدار /صندلی تجربه)، رویدادهای چندساعته (تازه شو)، رویدادهای چندروزه استارت‌آپی، کارگاه های آموزشی و دوره های مشاوره، رویدادهای (استارتاپ دمو و نیوزدی) و جشنواره استارتاپ های برتر بخشی از برنامه های اجرایی منش برای دوره های زمانی ۶ ماهه هستند.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *