به گزارش ایسنا، جلسه ویدئو کنفرانس با مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی امروز با هدف عملیاتی‌سازی تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی با مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شد.

 این جلسه با حضور مسئولین مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام از جمله دکتر محمدجواد دهقانی رئیس رایسست و سرپرست ISC ، دکتر محمدرضا صالحی معاون پژوهش و فناوری رایسست، دکتر منصور حقیقت معاون پژوهش و فناوری ISC، دکتر محمدرضا فلاحتی قدیمی فومنی مشاور ریاست و مدیر امور بین‌الملل ISC و رایسست و همچنین مسئولین  دانشگاه آزاد اسلامی  از جمله دکتر نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد، دکتر عطارزاده مدیرکل سیاست‌گذاری علم و فناوری پژوهشگاه، دکتر اردکانی مدیرکل پژوهش و فناوری پژوهشگاه و دکتر حسامی مدیر کل گروه علم سنجی دانشگاه آزاد برگزار شد.

در این جلسه راهکارهای عملیاتی و اجرایی‌سازی چندین بند از تفاهمنامه منعقده میان دانشگاه آزاد اسلامی و دو سازمان رایسست و ISC بررسی شد و دکتر محمد جواد دهقانی در خصوص خدمات جدید رایسست و ISC برای دانشگاه‌ها و موسسات علمی کشور توضیحاتی را ارائه کرد و رتبه‌بندی و ارزیابی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و نیز ارزیابی نشریات علمی کشور را از مهمترین ماموریت‌های سازمان دانست.

همچنین در راستای ارزیابی و ارتقای جایگاه علمی واحدهای دانشگاه آزاد مقرر شد شاخص‌های ارزیابی عملکرد علمی واحدهای دانشگاه آزاد توسط ISC و مسئولین دانشگاه، بررسی نهایی شده و پس از تنظیم معیارها بر اساس اهداف و اسناد بالادستی و سیاست‌های کلان علمی و فناوری کشور و همچنین با در نظر گرفتن شاخص‌های بین‌المللی، رتبه‌بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شود. پیرو این جلسه همچنین مقرر شد به زودی کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی به منظور ارتقای جایگاه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در رتبه‌بندی‌های ملی و بین المللی توسط ISC برگزار شود.

علاوه بر این مقرر شد مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ارسال آخرین فهرست نشریات معتبر خود به همراه لینک مرتبط به منظور ارزیابی و ورود این نشریات به سامانه Master Journal List پایگاه استنادی اقدام کنند. همچنین مقرر شد پس از معرفی نشریات با کیفیت برتر دانشگاه آزاد اسلامی، رایسست در انتشار و توزیع این نشریات با دانشگاه همکاری کند. در پایان پیشنهاد برگزاری جلسه ویدیو کنفرانس در بازه زمانی سه ماهه به منظور بررسی پیشرفتها و دستاوردهای دوره‌ای در عملیاتی‌سازی تفاهمنامه، توسط دو طرف مطرح شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ در شیراز و در رایسست با حضور یک هیأت ۱۰۰ نفره متشکل از رؤسا و سایر مسئولین سازمان مرکزی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از سراسر کشور، تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و  فناوری میان مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از یک طرف و دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دیگر به امضای دکتر محمد جواد  دهقانی رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *