به گزارش ایسنا، دانشجویان، اعضای هیات علمی و پرسنل دانشگاه میشیگان می‌توانند به صورت رایگان تست “کووید-۱۹” انجام دهند.

 این برنامه به نظارت بر گسترش بدون علامت کروناویروس کمک می‌کند و ممکن است شیوع احتمالی ویروس را شناسایی کند.

 این برنامه برای دانشجویان و پرسنلی که در دانشگاه به صورت حضوری کار می‌کنند آزاد است.

دانشگاه میشیگان اعلام کرد که از تاریخ ۹ سپتامبر تا ۲۰ نوامبر از این افراد تست ‌کرونا می‌گیرد.

“امیلی مارتین”(Emily Martin)  دانشیار دانشگاه میشیگان و متخصص بیماری‌های اپیدمیولوژی دانشگاه میشیگان گفت: برنامه نمونه‌گیری از اعضای دانشگاه سبب می‌شود علائم کرونا خیلی سریع شناسایی شود.

وی گفت: این برنامه سطح شیوع کووید-۱۹ در جامعه دانشگاهی را اندازه‌گیری می‌کند تا افزایش انتقال در افراد بدون علامت را شناسایی کند.

بنا به اعلام دانشگاه میشیگان، حدود ۳ هزار شرکت کننده که در این برنامه نمونه‌گیری برای تست کرونا ثبت نام کرده‌اند، انتخاب می‌شود تا از آن‌ها تست سواب بینی دریافت شود.

این دانشگاه قصد دارد در هفته از پنج درصد از دانشجویان و افرادی که در دانشگاه حضور دارند تست بگیرد و در صورت نیاز این میزان را افزایش دهد.

البته گفته شده، دانشجویان و پرسنلی که پیش از این ابتلای آن‌ها به کووید-۱۹ مشخص شده است، نمی‌توانند در این برنامه شرکت کنند.

محققان بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان همچنین در حال مطالعه نمونه‌های فاضلاب و هوا برای بررسی وجود “کووید-۱۹” در محیط دانشگاه و ارتباط آن با میزان آلودگی جامعه دانشگاهی هستند.

به دانشجویان این دانشگاه گفته شد که پیش از بازگشت به دانشگاه فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی‌تر دنبال کنند و آزمایش کووید-۱۹ انجام دهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *