به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، یک دختر مهندس نرم افزار از ساحل عاج برنده جایزه امسال نوآوری مهندسی در آفریقا از آکادمی مهندسی سلطنتی شده است و از این رو وی اولین زنی است که این جایزه را دریافت می‌کند و همچنین اولین تیم مستقر در کشور غنا است که برنده این جایزه می‌شود.

“شارلت انگوئسان”(Charlette N’Guessan) ۲۶ ساله، مدیرعامل و بنیانگذار استارتاپ “BACE API” است که بر شناسایی دیجیتالی هویت افراد از طریق فناوری تشخیص چهره و هوش مصنوعی تمرکز دارد، چیزی که می‌تواند امنیت سایبری را در این قاره متحول کند.

این کارآفرین جوان که در رشته مهندسی برق و نرم افزار تحصیل کرده است، در یک مراسم مجازی برنده جایزه ۲۵ هزار پوندی نوآوری مهندسی آفریقا اعلام شد.

سیستم ابداعی استارتاپ “شارلت” قادر است یک عکس لحظه‌ای و زنده یا یک فیلم کوتاه از چهره کاربر را با تصویری از سند هویت وی مانند تصویر کارت شناسایی یا گذرنامه مطابقت دهد. این سیستم می‌تواند به صورت زنده و مجازی کار کند و توانایی تشخیص تصاویر واقعی از تصاویر مشابه را به خوبی دارد.

این تیم پس از تحقیقاتی که نشان داد بانک‌های کشور غنا با شناسایی هویت و جرایم اینترنتی مشکل جدی دارند، توسعه نرم افزار خود را در سال ۲۰۱۸ آغاز کرد. موسسات مالی غنا هر ساله تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار صرفاً برای شناسایی و تأیید هویت مشتریان خود هزینه می‌کنند. از این رو “شارلت” و تیمش روی حل این معضل تمرکز کردند.

“ربکا انونچونگ”داور جایزه نوآوری مهندسی آفریقا و کارآفرین کامرونی در یک بیانیه رسمی گفت: ما بسیار افتخار می‌کنیم که “شارلت انگوئسان” و تیمش این جایزه را کسب کرده اند.

وی ادامه داد: داشتن فناوری هایی مانند فناوری تشخیص چهره برای جوامع آفریقایی ضروری است و ما اطمینان داریم که فناوری نوآورانه آنها مزایای چشمگیری برای این قاره خواهد داشت.

این یک موفقیت خارق‌العاده در فناوری و نوآوری و همچنین برای زنان است و “انگوئسان” خوشحال است که الهام بخش زنان دیگر شده تا در صنعت فناوری گام بردارند. وی به سی ان ان گفت: من خوشحال می‌شوم اگر مردم از داستان من که اولین زنی هستم که برنده جایزه آفریقا برای نوآوری در مهندسی شده ام، الهام بگیرند.

تماشای رشد فناوری در آفریقا و افزایش تعداد زنان در رشد فناوری ها در سطح جهانی الهام بخش است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *