به گزارش ایسنا، پذیره‌نویسی هفتمین صندوق جسورانه بورسی با نام صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پارتیان با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریال از ششم مهرماه آغاز می‌شود و تا پانزدهم مهرماه جاری ادامه خواهد داشت. حوزه فعالیت این صندوق، «فناوری اطلاعات و ارتباطات مالی (فین تک)» و «زیست فناوری» خواهد بود.

دوره فعالیت این صندوق ۷ سال است و از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره‌نویسی فراهم است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۳۴ درصد سرمایه را تعهد می‌کنند و مابقی از طریق پذیره‌نویسی تامین خواهد شد.

صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسؤول بازار سرمایه برای سرمایه‌گذاری عموم مردم در طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان طراحی و اجرا شده است.

این صندوق‌ها در واقع صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که پول سرمایه‌گذارانی که به دنبال داشتن سهام در کسب و کارهای نوپا (استارتاپ‌ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می‌کنند. این نوع از سرمایه گذاری‌ها سرمایه‌گذاری‌هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *